Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2021 > Vranovice chystají nové multifunkční sportoviště

Vranovice chystají nové multifunkční sportoviště

Prezentace sporotviště

Projekt moderního multifunkčního sportoviště byl ve středu 12. května představen architektem Davidem Krausem zástupcům vedení obce, SK Vranovice, školy a zastupitelům. Realizace multifunkčního sportoviště je plánovaná v místě současného fotbalového hřiště SK Vranovice a přilehlém okolí. Sportovní areál bude zahrnovat dvě části. V uzavřeném areálu bude fotbalové hřiště, běžecká dráha, vrh koulí, skok do dálky, běh na 100 metrů, tenisové hřiště a zázemí pro sportovce i návštěvníky. Mimo areál, v přilehlém okolí, pak bude hřiště na volejbal, nohejbal a basketbal, ping pong, lezecká stěna, venkovní workoutové hřiště, rampa pro koloběžky i skejty a parkoviště.
Na základě dřívějších připomínek bylo do studie zapracováno prodloužení běžeckého oválu na 400 m, plocha pro vrh koulí, rozšíření kapacity parkovacích míst a umístění míčových aktivit mimo oplocený areál SK Vranovice.
Ze včerejšího jednání ještě vyplynuly drobné úpravy, které se týkaly přesunu plochy vrhu koulí, parkoviště a některé další, které byly všemi stranami akceptovány a následně budou zahrnuty i do projektu.

„Sportoviště je navržené tak, aby je mohli využívat amatéři i profesionální sportovci od malých až po velké. Stávající sportoviště budou modernizované a vybavenější“, uvedl starosta Jan Helikar

Cena stavby sportoviště by se měla pohybovat do 10 milionů korun a obec bude stavbu financovat z vlastního rozpočtu. V tuto chvíli stojí ale před obcí investice dvě. Kromě multifunkčního sportoviště by obec měla v příštím roce začít s výstavbou Sportovní haly Sokolská. Projekt sportovní haly je výrazně finančně náročnější a realizace stavby je podmíněna získáním dotace z Národní sportovní agentury. Pokud obec bude úspěšná a získá zmíněnou dotaci, tak výstavba Sportovní haly bude mít přednost. V opačném případě dostane zelenou venkovní sportoviště.

-kva-

Prezentace sporotviště
Prezentace sportviště před zapracováním posledních připomínek a změn.