Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Zprávy ze zastupitelstva: O krok blíž k výstavbě kulturního a sportovního centra Sokolská

Zprávy ze zastupitelstva: O krok blíž k výstavbě kulturního a sportovního centra Sokolská

Obr zastupitelstvo

Zastupitelé na čtvrtečním veřejném zasedání schválili investiční záměr a předložení žádosti o dotaci k projektu výstavby sportovní haly na ulici Sokolská. Výstavba kulturního a sportovního centra se tak zase o krok posunula ke konečné realizaci. Projekt sportovní haly je schválen a zelenou stavba dostala i od stavebního úřadu vydáním stavebního povolení. Nyní se bude čekat, zda stavbu podpoří také Národní sportovní agentura přidělením dotace ve výši 40 milionů korun. O konečné výstavbě však bude rozhodovat již nové zastupitelstvo.
V dalším jednání zastupitelstvo schválilo dotace z rozpočtu obce pro místní spolky a sdružení. Konkrétně pro Tělovýchovnou jednotu Sokol ve výši 125 000 Kč, Sportovní klub Vranovice ve výši 160 000 Kč, vinařům a rybářům byla každému spolku schválena dotace ve výši 20 000 Kč a 15 000 Kč obdrží také spolek ochránců přírody Šatava.
V reakci na aktuální mezinárodní události starosta obce Jan Helikar navrhnul ke schválení rozhodnutí o převodu veškerého platebního styku z banky SBERBANK CZ a.s. do správy České spořitelny, a to z důvodu hospodářské a finanční opatrnosti při řízení obce. Zároveň byla zastupiteli odsouzena vojenská agrese Ruska na území nezávislého státu Ukrajina.

Kvapilová Dana