Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Vzdělávací centrum se odhalilo. Koncem prázdnin vstoupí první návštěvníci.

Vzdělávací centrum se odhalilo. Koncem prázdnin vstoupí první návštěvníci.

Vzdělávací centrum se odhalilo. Koncem prázdnin vstoupí první návštěvníci.

Stavební práce na Vzdělávacím centru pomalu finišují. Minulý týden zmizelo lešení a obyvatelé Vranovic mohli poprvé spatřit zářivý vzhled čelní budovy Vzdělávacího centra. Během léta se ještě budou dokončovat stavební práce v interiérech a úpravy se dočká i okolí budovy. Koncem léta ale bude hotovo. Na sobotu 31. srpna je plánováno slavnostnímu otevření II. etapy Vzdělávacího centra. Obyvatelé Vranovic i návštěvníci z okolí budou moct poprvé spatřit prostory nové knihovny, dětské družiny, hudebního sálu, učeben Základní umělecké školy i podkrovních místností určených k vernisážím, výstavám a dalším významným setkání.

„Klíčem k dlouhodobému prosperitě obce a spokojenosti obyvatel je nejen rozvoj vzdělání a snadná dostupnost informací, ale také hodnotné trávení volného času. A to vše jsme chtěli dopřát občanům Vranovic přímo v místě, kde žijí.“ uvedl starosta Jan Helikar

Výstavba II. etapy Vzdělávacího centra navázala na výstavbu I. etapy, která byla zahájena v září 2017 a ukončena v srpnu následujícího roku. V průběhu I. etapy byla postavena budova pro I. stupeň Základní školy, zahrnující i novou tělocvičnu. Stávající II. etapa byla zahájena v září roku 2018. Náklady na výstavbu Vzdělávacího centra přesáhly částku 70 milionů korun.

(kva)

smacap_Bright