Přestože počasí v den konání akce připomínalo spíše deštivý podzim, přišly v sobotu 15. dubna přivítat do parku Domova pro seniory „Vranovické jaro“ stovky návštěvníků. Letošní jarní vranovická slavnost byla spojená s Mini hamburger festem a návštěvníci měli možnost výběru mezi třemi druhy naprosto výjimečných hamburgerů. Skvělý gastronomický zážitek umocnilo domácí pivo Dubňák ze soukromého pivovaru z Dubňan a víno z vinařství PPS Strachotín. Pro děti připravili zástupci vranovické chasy občerstvení v podobě párků v rohlíku.
Program zahájila street parkourová skupina STAY HERO, jejíž program si užily zejména děti. Kluci předvedli několik dechberoucích akrobatických prvků a sestav a poté následovala hodinka výuky street parkouru pro děti, které měly možnost se naučit některé základní prvky parkouru a jednoduchá salta. Akrobatický workshop se zájmem sledovali i rodiče.
Velký zájem a pochvalu sklidily se svými produkty obětavé vranovické ženy, které upekly rozmanité druhy koláčů, jejichž ochutnávka a hodnocení byla určena zejména dětem, ale ty daly ochutnat i svým rodičům. A všechny sladké výtvory byly tak výtečné, že se po nich jen zaprášilo.
Odpolední program patřil dětem z mateřské školy, žákům základní školy a základní umělecké školy ve Vranovicích. Děti si se svými vyučujícími připravily pásma, recitací, sborového i sólového zpěvu, her na hudební nástroje i tanců a za svá vystoupení sklidily obrovský zasloužený potlesk.
„Vranovické jaro“ je dlouholetou společenskou akcí obce, přičemž za jeho zdárný průběh v letošním roce patří velké poděkování zejména realizačnímu týmu Mini hamburger festu – Přemyslu Richterovi, Petru Bidermannovi a Vašku Kvapilovi, vranovickým ženám za skvělé koláče, zaměstnancům obce a členům kulturní komise za organizační pomoc, a vranovické chase za realizaci jarních dílniček.
Letošní „Vranovické jaro“ je za námi a my už se můžeme začít těšit na to další.
Kvapilová Dana







