Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2023 > 78. výročí osvobození Vranovic

78. výročí osvobození Vranovic

Venec 1

V pondělí 17. dubna 2023 v podvečerních hodinách vedení obce uctilo památku 78. výročí osvobození Vranovic.
Pří této slavnostní příležitosti starostka Šárka Novotná společně s radním Pavlem Kukletou položili za účasti zástupců obce věnec k památníku osvoboditelů a připomněli události jarních dnů roku 1945.
„Druhá světová válka byla největším válečným konfliktem v dějinách lidstva. Nesmíme nikdy dopustit, aby se tak hrozný válečný konflikt opakoval. Považuji za důležité si tyto bolestné události připomínat, aby i další generace znali historii druhé světové války věděli kolik utrpení tato přinesla. Dnes slavíme 78 let života v míru, bez těžkých bojů a masového zabíjení. Naprostá většina z nás se narodila v míru. Važme si toho, že jsme válku nikdy nepoznali a konejme tak, abychom ji vždy dokázali zabránit. Važme si svobody, važme si toho, že naše generace a děti mohou žít v míru!“ připomněla starostka obce Šárka Novotná
V přímých bojích při osvobozování naší obce zemřeli dva vojáci sovětské Rudé armády a dalších 32 pak zemřelo ve vojenské nemocnici, vybudované v obecní škole. Druhá světová válka s 60 miliony obětí poznamenala každou rodinu. Její oběti a padlí nesmějí být zapomenuti!

Kvapilová Dana

Venec 1
Pietní místo
received 2294628777376225 1
Uctění památky 78. výročí osvobození Vranovic