Obec Vranovice > Vranovice, sociální obec

Vranovice, sociální obec

Vranovice, sociální obec

Domácí zdravotní a sociální péče o seniory, rodiny s dětmi, občany se zdravotním či mentálním hendicapem nebo osoby v sociální tísní patří k základním prioritám vedení obce.
„Ve spolupráci s Charitou Rajhrad, společností Girasole a dobrovolníky z řad vranovických spoluobčanů zajišťujeme domácí zdravotní péči, pečovatelské a sociální služby, sousedskou výpomoc a nově také tísňovou péči,“ upřesnil starosta Jan Helikar

Tísňová péče je sociální služba poskytovaná v prostředí klienta prostřednictvím distanční hlasové a elektronické komunikace pomocí snadno ovladatelného nouzového tlačítka, které má senior či jiná potřebná osoba neustále u sebe v podobě náramku. V případě, že dojde ke život ohrožující situaci, například pádu, úrazu, nevolnosti a dalších, osoba zmáčkne tlačítko a speciální telefon přivolá pomoc, která zjistí, o jaký problém se jedná a zajistí zdravotní pomoc, spojí se s policií, hasiči nebo příbuznými.

Od roku 2013 obec realizuje projekt sociálních služeb s názvem Sociální obec Vranovice. Prioritními adresáty sociální péče jsou senioři, rodiny s dětmi a další sociální skupiny. Projekt definuje základní sociální služby poskytované jednotlivým sociálním skupinám. Patří sem poradenství v oblasti sociální podpory, donáška obědů a léků, pomoc v domácnosti, zřízení domu pro seniory a v neposlední řadě je součástí také projekt Podaná ruka, který spočívá v jednorázové podpoře nezletilého jedince, který kvůli závažným zdravotním či mentálním problémům ocitl v tísni.

Více informací k tísňové a osobní péči najdete v přiložených letácích.

TP 1 page 0001
TP 1 page 0001
TP 1 page 0002
TP 1 page 0002