Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Slavnostní zahájení výstavy o historii obce

Slavnostní zahájení výstavy o historii obce

20220430 150625

Kde býval husí rynk, co byla “mlíčárna”, kde se říkalo U Parku a kudy půjdeme, když se budeme chtít vydat na Pardálov, Lapačov nebo Chobot? Všechna tato místa najdete ve Vranovicích, ale k jejich nalezení je nutné zabrousit trochu do historie.
A právě historii obce je věnována VÝSTAVA HISTORIE VRANOVIC, která měla v sobotu 30. dubna 2022 slavnostní zahájení. Oživení vzpomínek na minulost Vranovic zprostředkovali více než 80 návštěvníkům kronikář a bývalý ředitel vranovické školy Jan Varmužka spolu se znalcem nejen vranovické železnice a bývalým starostou Oldřichem Vybíralem. Slavnost zahájili žáci Základní umělecké školy Pohořelice.
“Vznik výstavy iniciovali sami občané, které zajímá historie obce ve které se narodili a žijí, mají zde své kořeny a chtějí střípky minulosti předat svým potomkům. Historie a rozvoj každé obce a každého města je to největší bohatství, které může obec mít, tu naší nevyjímaje”, uvedl starosta Jan Helikar při zahájení výstavy
Výstava mapuje historický vývoj sedmi významných vranovických lokalit. Jejich proměnu v čase můžete zhlédnout na panelových expozicích rozmístěných v intravilánu obce v ulici U Floriánka, Náměstíčku, Návsi, školy na Masarykově ulici, vranovické železnici, lokalitě Dolin a parku Hlinek.

Kvapilová Dana

Zahájení výstavy_ZUŠ
Zahájení výstavy_ZUŠ
Návštěvníci slavnostního zahájení
Návštěvníci slavnostního zahájení