Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2021 > Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Sčítání lidu, domů a bytů 2021

Již 11. května končí Sčítání 2021. Dosud se sečetly už více než dvě třetiny obyvatel České republiky.
Sčítání je zcela jedinečným zdrojem dat o obyvatelstvu.
Na webu scitani.cz jsme zveřejnili tabulku s přehledem aktuální online sečtenosti https://scitani.cz/csu/scitani2021/prubeh-scitani, ve které si můžete snadno zjistit, jak je na tom konkrétně Vaše obec.
Sečíst se je možné do 11. května online na webu https://scitani.cz/ nebo prostřednictvím listinného formuláře. S ohledem na epidemickou situaci doporučujeme vyplnit elektronický formulář.
Pokud se někdo nesečte online, musí vyplnit listinný formulář. Sčítací komisaři je roznášejí od 17. dubna. Druhé kolo pokusů o jejich doručení zahájí v pátek 30. dubna. Formuláře si lze vyzvednout i na kontaktních místech sčítání zřízených na více než 800 pobočkách České pošty a krajských správách Českého statistického úřadu. Aktuální informace o zapojených sčítacích komisařích a adresy kontaktních míst jsou zveřejněny na webu České pošty https://scitani.ceskaposta.cz/. Vyplněný listinný sčítací formulář lze do 11. května odeslat zdarma poštou v odpovědní obálce, kterou od nás obdržíte, nebo odevzdat na kterémkoliv kontaktním místě sčítání. Podrobnosti jsou k dispozici na webu scitani.cz.