Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícení vánočního stromu

20221129 173038

Neobvykle rušnou se stala Masarykova ulice v neděli 27. listopadu. Na tento den totiž připadl první advent, a to je den, kdy se ve Vranovicích rozsvítí vánoční strom. Tradiční slavnost doprovází kulturní program a vánoční jarmark a nejinak tomu bylo i v letošním roce.
Pozvaní prodejci a vystavovatelé se začali sjíždět již od časných ranních hodin, aby svůj stánek umístili na co nejlepším místě, na očích všem návštěvníkům. Letos se jich ve Vranovicích sešly téměř dvě desítky a nabídka nabízeného sortimentu byla rozmanitá. Nechyběl tradiční „hasičský svařák“, lidová výšivka, svíčky, adventní věnce, hračky, keramika nebo oblečení. Nemalé pozornosti dětí i dospělých se těšila i pojízdná kavárna s fotokoutkem. Premiéru měl letos stánek vranovické chasy. Stárky a stárci nabízeli vánoční punč, háčkovaná zvířátka, ručně malovaná trička i neobyčejné vypalované obrazy.
Ve 14 hodin zahájil kulturní program 1. místostarosta Jan Korčák. Následně vystoupily čtyři třídy základní školy, děti z mateřské školy, školní pěvecký sbor, taneční skupina Čtyřlístek a defilé hudby, zpěvu, tance, recitace i vtipů zakončilo vystoupení Základní umělecké školy Pohořelice s dětmi z vranovické pobočky. Vystoupení dětí se těšilo obrovskému zájmu ze strany rodičů, prarodičů a dalších příbuzných či jen náhodných příchozích. Změnou proti minulým létům bylo umístění pódia, které bylo přesunuto z prostranství mezi kostelem a školou na autobusovou zastávku, kde umožnilo větší komfort pro vystupující i přihlížející.
Slavnostnímu rozsvícení předcházelo vánoční poselství pana faráře Sojky a paní starostky Šárky Novotné. Ta také společně s dětmi odpočítala poslední vteřiny a úderem páté hodiny se vranovický vánoční strom rozzářil do tmy. Tím byl adventní čas ve Vranovicích zahájený.
Všem, kteří se podíleli na přípravě i programu celého svátečního dne, náleží velké poděkování.

20221127 145156
Vánoční jarmark
Vanocni jarmark 4
Vanočni jarmark 4
Vanocni jarmark 1
Vánočni jarmark 1
Vanocni jarmark 2
Vánoční jarmark 2

 

Vanocni jarmark 3
Vánoční jarmark 3

 

Vanocni jarmark 5
Vánoční jarmark 5
20221129 172802
Vánoční jarmark_6