Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Rozsvícení vánočního stromu již za tři dny

Rozsvícení vánočního stromu již za tři dny

Vanocni strom

Již za tři dny se ve Vranovicích rozzáří vánoční stromeček. V neděli 27. listopadu je 1. adventní neděle a k té již neodmyslitelně patří vánoční jarmark spojený s rozsvěcením vánočního stromečku. A na co se letos ve vánočním programu můžete těšit?
Od 12 hodin se otevřou jarmareční stánky s nabídkou svařených vín, vánočních punčů, teplých čajů, sladkých pochutin ale také třeba kávy, vína, bižuterie, keramiky, lidové výšivky a dalších produktů, které budete moct koupit jako vánoční dárek či jen tak pro radost.
Od 14 hodin začne slavnostním zahájením pódiový program. Ve 14,05 vystoupí žáci třídy 3.A a 3. B. Ve 14,30 vystoupí pěvecký sbor základní školy, ve 14, 45 zatančí skupina Čtyřlístek, ve 14, 50 vystoupí žáci 5.A a 2. A a v 15,10 se můžete těšit na vánoční program dětí z mateřské školy. Od 15,30 pak pódium ovládnou žáci Základní umělecké školy Pohořelice/Vranovice. Po jejich vystoupení zůstane krátký prostor na opětovné navštívení jarmarečních stánků, například toho vranovických hasičů s jejich tradičním vánočním svařákem, bez kterého by žádný adventní čas nemohl být považován za zahájený. A pak již nastane chvíle nejslavnostnější. S vánočním pozdravem vystoupí starostka obce paní Šárka Novotná a pan farář Jaroslav Sojka a poté všichni společně odpočítáme poslední minuty a vteřiny do rozsvícení vranovického vánočního stromu a zahájení Adventu. Po rozsvícení stromu se dospělí mohou ještě věnovat společenské konverzaci u dobrého moku a pro děti je připravena vánoční pohádka v podání „Komediantů na káře“.
Těšíme se na společně strávené sváteční chvíle.