Obec Vranovice > První školní den s Tlapkovou patrolou

První školní den s Tlapkovou patrolou

IMG 0366

První školní den utkví každému prvňáčkovi v paměti. Nejinak tomu bude u letošních vranovických prvňáčků. Ti se v pondělí 4. září před osmou hodinou ranní začali shromažďovat, doprovázeni svými rodiči, babičkami, dědečky a dalšími příbuznými, před budovou Vzdělávacího centra Floriánek, neboť nastal jejich velký den.

V osm hodin se celé shromáždění přesunulo do atria vzdělávacího centra, kde se ujala slova a všechny přivítala ředitelka školy Blanka Milotínská a místostarosta obce Roman Svora, který děti i jejich rodiče přivítal jménem zřizovatele školy, tedy obce Vranovice a ve svém proslovu mimo jiné zavzpomínal i na svůj první školní den a školní léta a vyzval děti, aby byly ve škole pozorné a hodné.

„Ode dnešního dne jsou z Vás milé děti – „školáci“ v tom pravém slova smyslu a věřím, že Vaši rodiče a prarodiče jsou na tento okamžik právem hrdi. Ve škole poznáte nové kamarády, hodně se toho naučíte, zvláště pokud budete dávat pozor při výuce a věřím, že budete hodné na paní ředitelku školy a na své paní učitelky, kterými jsou paní Mgr. Irena Machová a paní Mgr. Petra Stejskalová, a že je nebudete prosím zlobit. Slibujete?“

A poté již nastala sháňka po obou paních učitelkách, ale ty nebyly nikde k nalezení a ani na volání dětí a paní ředitelky se neozývaly. Ale místo nich děti přivítala partička šesti hrdinných štěňátek Tlapkové patroly, která se tentokrát vydala dohlédnout na zdárný průběh prvního dne novopečených prvňáčků. A spolu s nimi se už také konečně objevila i paní učitelka Stejskalová a paní učitelka Machová, které budou nové prvňáčky prvními třemi školními léty provázet. Děti dostaly od Tlapkové patroly úkol, po jehož splnění přišlo na řadu rozdělování žáků do tříd a následoval druhý nelehký úkol, najít svoji třídu. Tam na ně v lavicích již čekal malý dárek se symbolem Tlapkové patroly, který jim věnovala obec Vranovice.

Do prvního ročníku vranovické základní školy nastoupilo ve školním roce 2023/2024 do dvou tříd celkem 43 dětí.

Kvapilová Dana

 

IMG 0354
První školní den_01
IMG 0356
První školní den_02
IMG 0372
První školní den_03
20230904 083109 1
První
20230904 082942 1
První školní den_04