Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Přiznání papírově do 1. dubna, pracoviště prodlouží úřední hodiny

Přiznání papírově do 1. dubna, pracoviště prodlouží úřední hodiny

Finanční správa

Posledním dnem pro podání listinných formulářů daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2021 bez sankce je 1. duben 2022. To je také poslední den pro zaplacení daně. Všechna pracoviště finančního úřadu prodlouží své úřední hodiny, pro veřejnost tak budou podatelny na pracovištích úřadu otevřeny denně od 28. 3. do 1. 4. vždy od 8.00 do 17.00 hodin. Daňové přiznání v listinné podobě lze podat osobně na podatelnách finančních úřadů nebo zaslat poštou. Daňová pokladna pro platbu daně v hotovosti bude otevřena pouze na ÚzP Brno I (Příkop 25, Brno), a to ve stejných hodinách. Daň lze uhradit také bezhotovostně převodem z účtu daňového poplatníka na účet finančního úřadu například pomocí internetového a mobilního bankovnictví nebo bankovním příkazem k úhradě přímo v bance či složenkou.

Finanční správa doporučuje využít elektronické podání přes online finanční úřad, který je dostupný na webu www.mojedane.cz, přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou.

Podrobnější informace vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů a k vyplnění jednotlivých formulářů jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.