Obec Vranovice > Volný čas > Obecní knihovna > Akce knihovny > Přednáška Gen. Ing. Andor Šándor

Přednáška Gen. Ing. Andor Šándor

Přednáška Gen. Ing. Andor Šándor

Je Země skutečně kruté místo k žití?
Kam směřuje Evropa? Máme před sebou vojenský konflikt na Ukrajině, a jak stát zvládl pandemii coronaviru? To byly jen některé z mnoha otázek, na které ve čtvrtek 20. ledna v podvečer odpovídal generál v záloze, bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní poradce inženýr Andor Šándor.
Na přednášku s názvem Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme dorazilo do Vzdělávacího centra Floriánek více než tři desítky „zájemců o názory“ ve všech věkových kategoriích. V první části besedy se povídání točilo zejména kolem Evropské unie, politické situace na Blízkém východě, Ruska či terorismu a migrace.
Po více jak hodinovém povídání došla řada na dotazy diváků. Ty, jak už bylo výše uvedeno, nejčastěji směřovaly k budoucnosti Evropy, konfliktu na Ukrajině, významu Číny či vztahy se Spojenými státy americkými. Ale padl i dotaz ke znovuobnovení povinné základní vojenské služby.
„A kam by ti vojáci asi šli? Nejsou kasárna, nejsou zbraně,“ odpověděl generál Šándor.
Po besedě následovala autogramiáda a prodej zatím poslední knihy generála Šándora s názvem „Planeta Země – kruté místo k žití. Knihu je také možné si zapůjčit ve vranovické obecní knihovně.

Kvapilová Dana