Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Piráti, kolotoč i Fanynka s Františkem

Piráti, kolotoč i Fanynka s Františkem

image

Po delší době se pod taktovkou obce uskutečnil divadelní zájezd, který se nesl v pohádkovém duchu. Plný autobus dětí spolu s rodiči vyrazil v neděli 19. června na cestu do Prahy na dětskou muzikálovou pohádku Ostrov pokladů, vyprávějící příběh dívky Perličky a pirátů, kteří si na ostrov původně připlují pro poklad. Sedmdesátiminutová podívaná s chytlavými melodiemi, výpravnými kostýmy a expresivní barevnou scénou udržela pozornost dětí od začátku až do konce. Nemalou zásluhu na úspěchu představení měli herečtí protagonisté muzikálu, kteří děti vtáhli do děje a po celo dobu udrželi jejich pozornost.
Individuální volno po představení si řada rodin zpestřila návštěvou Hamleys, nejstaršího hračkářství na světě, které otevřelo svoji pobočku i v Praze a kam děti při odchodu z divadla dostaly pozvánku formou volné vstupenky na jízdu na Benátském kolotoči.
I další program byl určen dětem. Vydali jsme se na Kavčí hory, do sídla České televize, kde v těchto dnech probíhá interaktivní výstava Déčko svět. Děti se tady mohly setkat s oblíbenými postavičkami televizního kanálu České televize „déčko“ , stavět z obrovských kostek, zahrát si hry na dotykové obrazovce, procvičovat hmat, hrát interaktivní hry nebo rozhýbat vláček či pastelku. A vzhledem k tomu, že součástí výstavy byl samozřejmě i obchůdek se suvenýry české televize, žádné dítě neodjíždělo z výstavy s prázdnou.
Zpáteční cestu většina dětí prospala zmožena nejen panujícím teplem ale i zážitky z celého dne. Doufáme, že nás podzim nezaskočí nějakým zákazem a budeme si moct dětský výlet zopakovat.
Kvapilová Dana

20220619 140603 1
Déčko svět
20220619 122613
Praha – Prašná brána
20220619 140823
Déčko svět