Obec Vranovice > Volný čas > Akce v regionu > Krajem vína – Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

Krajem vína – Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska

moravske vinarske stezky

Třetí červencovou sobotu vás v Mikulově a okolí čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli.
Start
Akce je otevřená široké veřejnosti, zdatným sportovcům i rodinám s dětmi. Stačí přijít v sobotu 16. 7. 2022 mezi 9. a 11. hodinou na registrační místo v Mikulově, ve venkovním areálu internátu Gymnázia a střední odborné školy Mikulov (mapa, Vídeňská 871/48, 692 01 Mikulov). Doporučujeme příjezd na kole nebo příchod pěšky z vlaku. Účastníky, kteří přijedou na akci autem, prosíme zaparkovat vozidla na záchytném parkovišti Parkoviště P1 Jiráskova (Parkoviště pro návštěvníky a turisty Mikulova).
Startovní balíček můžete koupit v předprodeji na https://www.otevrenesklepy.cz/Aktuality.aspx za 180 Kč nebo pak na místě za 250 Kč (předprodej končí ve čtvrtek před sobotní akcí). Děti do 15 let mají vstup zdarma. Balíček obsahuje degustační skleničku s nosičkou, slosovatelný startovní pas s mapou tras, zajištění doprovodného programu na trasách a v cíli a vyznačené dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Pokud na akci přijedete v letošním tričku soutěžní výzvy Do práce na kole 2022, získáte slevu 20 % na nákup startovního balíčku na místě. Slevu 20 % získáte také, pokud na startu ukážete platnou jízdenku IDS JMK nebo fakturu za celoroční předplatné časopisu Cykloturistika 2022 (fakturu na Vaše jméno). Slevy se nesčítají.
Trasy
Po zakoupení/vyzvednutí startovního balíčku na https://mapy.cz/turisticka?uc=9mR3DxRgEk&ud=16%C2%B038%2731.110%22E+48%C2%B048%275.606%22N&ut=start+akce&vlastni-body=&x=16.6419750&y=48.8015678&z=19 v Mikulově vyrazíte po vlastní ose na kole či pěšky po vyznačené trase. Připraveny jsou 2 trasy pro cyklisty (45 km a 35 km) a jedna pro pěší (10 km) značené barevnými značkami. Na trase potkáte razítkovací místa v tradičních vinařských sklepech nebo u atraktivních turistických cílů. Od nich dostáváte razítka do startovního pasu. Občerstvení na zastávkách si kupujete přímo na místě od prodávajících. Putování povede přes Mikulov, Bulhary, Lednici, Hlohovec a Sedlec.
Cíl
Letní putování krajinou Lednicko-Valtického areálu zakončíme opět v Mikulově, který vás uchvátí hudbou, vínem i místními specialitami. Čeká na vás také folklorní program a samozřejmě oblíbené závěrečné losování o vína z regionu, ubytování v cyklopenzionu s certifikací Cyklisté vítáni, cyklovybavení i další doplňky Moravských vinařských stezek.
Kde se ubytovat?
Ubytování s bezplatnou úschovou kol v certifikovaných zařízeních Cyklisté vítáni najdete na webu Cyklisté vítáni.
Jak se dostat na akci bez auta s IDS JMK?
Jízdní řády se průběžně mění. Více na http://www.idsjmk.cz.
Pořadatelé a partneři