Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2022 > Cesta kolem světa za 80 dnů aneb dětský den plný cestování

Cesta kolem světa za 80 dnů aneb dětský den plný cestování

Hlinek

Afrika, Amerika, Austrálie, Antarktida, ale také Japonsko, Indie nebo Anglie jsou místa, která děti navštívily v rámci vranovického dětského dne, který se tentokrát nesl v cestovatelském duchu přesněji na motivy románu Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní.
V sobotu 28. května před 13 hodinou se do vranovického parku Hlinek začali trousit první nedočkaví cestovatelé toužící vyrazit co nejdříve na dobrodružnou cestu přilehlým Hájkem. Tomu ale předcházela registrace cestujících a také odběr palubních lístků. Palubní lístky byly ve dvojím, barevně odlišeném vyhotovení pro dvě různé trasy z důvodu zmírnění vytváření dopravních kalamit v průběhu cesty.
„Mami, mami a v Japonsku nám dávali ochutnat sushi,“ ozývaly se takové a další nadšené proklamace dětí nad prožitými zážitky.
Jednotlivá stanoviště obsadili zástupci obecních spolků, kulturní komise a vranovické chasy, kteří měli pro děti připravené nejen zajímavé informace o jednotlivých kontinentech a zemích, ale také různé hry a kvízy. Děti, které úspěšně zvládly obejít svět v časovém limitu čekala zasloužená odměna v podobě volných jízd na kolotoči, skákání na nafukovacím hradu, střelby z luku či kuše, či hledání správné cesty v bludišti.

Další program dětského odpoledne se odehrával již v samotném parku Hlinek tentokrát v režii Základní umělecké školy Pohořelice a její ředitelky Zdenky Šíchové. Na připraveném pódiu nejprve vystoupilo dramatické oddělení základní umělecké školy s pohádkou o červené Karkulce. Pak již tóny přitvrdily a pódium ovládla hudba, zpěv a rock ´n´roll opět v podání žáků umělecké školy a následně i v podání jejich pedagogů. A byl to nářez. Určitě si podobné hudební odpoledne či podvečer v Hlinku zopakujeme. Park má užasnou atmosféru i dobrou akustiku pro podobné události.

Na závěr bych ráda poděkovala představitelům obecních spolků, vedení základní umělecké školy, kulturní komisi i vranovické chase za obětavou pomoc při realizaci dětského dne.
A jaké dobrodružství nás čeká příští rok? Nechte se překvapit.

Kvapilová Dana

Zástupci z Japonska
Zástupci z Japonska
Vydej palubnich listku
Vydej palubnich listku
Vystoupeni v Hajku
Vystoupeni v Hajku
Střelba z luku a kuše
Střelba z luku a kuše