Cesta kolem světa za 80 dnů aneb dětský den plný cestování

Hlinek

Afrika, Amerika, Austrálie, Antarktida, ale také Japonsko, Indie nebo Anglie jsou místa, která děti navštívily v rámci vranovického dětského dne, který se tentokrát nesl v cestovatelském duchu přesněji na motivy románu Julese Verna Cesta kolem světa za 80 dní.
V sobotu 28. května před 13 hodinou se do vranovického parku Hlinek začali trousit první nedočkaví cestovatelé toužící vyrazit co nejdříve na dobrodružnou cestu přilehlým Hájkem. Tomu ale předcházela registrace cestujících a také odběr palubních lístků. Palubní lístky byly ve dvojím, barevně odlišeném vyhotovení pro dvě různé trasy z důvodu zmírnění vytváření dopravních kalamit v průběhu cesty.
„Mami, mami a v Japonsku nám dávali ochutnat sushi,“ ozývaly se takové a další nadšené proklamace dětí nad prožitými zážitky.
Jednotlivá stanoviště obsadili zástupci obecních spolků, kulturní komise a vranovické chasy, kteří měli pro děti připravené nejen zajímavé informace o jednotlivých kontinentech a zemích, ale také různé hry a kvízy. Děti, které úspěšně zvládly obejít svět v časovém limitu čekala zasloužená odměna v podobě volných jízd na kolotoči, skákání na nafukovacím hradu, střelby z luku či kuše, či hledání správné cesty v bludišti.

Další program dětského odpoledne se odehrával již v samotném parku Hlinek tentokrát v režii Základní umělecké školy Pohořelice a její ředitelky Zdenky Šíchové. Na připraveném pódiu nejprve vystoupilo dramatické oddělení základní umělecké školy s pohádkou o červené Karkulce. Pak již tóny přitvrdily a pódium ovládla hudba, zpěv a rock ´n´roll opět v podání žáků umělecké školy a následně i v podání jejich pedagogů. A byl to nářez. Určitě si podobné hudební odpoledne či podvečer v Hlinku zopakujeme. Park má užasnou atmosféru i dobrou akustiku pro podobné události.

Na závěr bych ráda poděkovala představitelům obecních spolků, vedení základní umělecké školy, kulturní komisi i vranovické chase za obětavou pomoc při realizaci dětského dne.
A jaké dobrodružství nás čeká příští rok? Nechte se překvapit.

Kvapilová Dana

Zástupci z Japonska
Zástupci z Japonska
Vydej palubnich listku
Vydej palubnich listku
Vystoupeni v Hajku
Vystoupeni v Hajku
Střelba z luku a kuše
Střelba z luku a kuše