Obec Vranovice > Babské hody již po šestnácté

Babské hody již po šestnácté

Vranovicke baby foto 2023

Téměř šest desítek  žen, dívek a dětí oblékly v sobotu 21. října slavnostní kroj, aby si užily veselí a zábavu. Spolek Vranovických bab totiž uspořádal tradiční Babské hody.

Krojované jste mohli potkat již v dopoledních hodinách, kdy probíhá zvaní občanů k odpolednímu a večernímu veselí. Vždy je to pro nás velmi oblíbená část, protože místní občané jsou velice příjemní a rádi si s námi dají pohárek vína a popřejí krásné počasí, a co si budeme, letos počasí bylo neskutečně krásné. Sraz všech krojovaných byl ve 14 hodin u kostela, odkud se mělo jít menším průvodem na Vinotéku za Obecním úřadem, kde na nás již čekala cimbálová muzika Denica. Ale to sluníčko, teplo a hlavně fotbalový zápas našich můžu na domácím hřišti nás tak nalákal, že jsme si průvod protáhly, a šly se zpěvem podpořit naše fotbalisty přímo na hřiště. Nově vybudovaný běžecký ovál kolem celého fotbalového hřiště byl pro nás ideální a za hromadného fandění „Vraaaanovice“ jsme jej celý obešly. Potom už naše kroky mířily za oblíbenou cimbálovou muzikou. Zde na nás čekalo nespočet návštěvníků a také pan místostarosta Bc. Roman Svora, kterého jsme žádaly o předání hodového práva a jeho předáním mohlo být zahájeno hodové veselí. Tančilo se, zpívalo se, prostě nádherná atmosféra.

Den však ještě zdaleka nekončil, ba naopak. Na všechny čekala večerní zábava ve sportovní hale při rytmech taneční skupiny Stone a CM Denica. Kolem desáté hodiny jsme zatančily svůj taneček a obrovský ohlas, ostatně jako vždycky, sklidilo vystoupení mužů.

Vranovické baby všem děkují za účast, podporu a těší se zase za rok.

Za Vranovické baby Gabriela Michálková