Přednáška se spisovatelkou Martinou Bittnerovou

Přednáška paní Bittnerová

Poslední akcí před vyhlášením nouzového stavu byly přednášky paní spisovatelky Martiny Bittnerové. První byl dopolední program pro žáky 4. a 5. třídy, pod názvem Barunka a odpolední pro veřejnost Partnerské osudy v 19. století. Bohužel současná situace se podepsala i do účasti na této přednášce, ale i tak měla velký úspěch. Jak říká sama autorka „ Nevadí, když přijdou třeba i jen dva posluchači, ale odměnou je jejich zájem o dané téma“
Dopolední program navštívili žáci pod vedením paní učitelky Mgr. Yvety Láskové a Mgr. Evy Hnízdové. Děti se prý na přednášku velice těšily a přišly v plném počtu, což bylo potěšením nejen pro mě, ale hlavně pro paní spisovatelku. V přednášce Barunka – jsme se dozvěděli její skutečný příběh – program nás dále seznámil s životem nejslavnější české spisovatelky Boženy Němcové. Probralo se i její skutečné dětství versus příběh babičky i osudy jejích dětí. Bylo pro mne velice milé překvapení, že i přes zatím neučeného se tohoto tématu ve škole, měli děti velké znalosti o Barunce a Boženě Němcové.
Odpoledne jsme se sešli v menším počtu, ale i tak jsme si užily příjemné odpoledne, plné novinek o Partnerských osudech v 19. století. Řekli jsme si, čím se lišil partnerský život v minulosti oproti současnosti? Jestli se měli naši předci méně rádi a více se tolerovali? Na tyto a další otázky odpověděl program, který na příkladu známých osobností – K. H. Máchy, Karoliny Světlé, Boženy Němcové a Růženy Svobodové přiblížil zákonitosti tehdejšího vztahového a rodinného života. Všechny jmenované osobnosti mají letos výročí. Program navazoval na knihy Lásky Boženy Němcové, Spisovatelky a Éros, Utajené životy slavných Čechů a Čas motýlích křídel.

p. Bittnerová 2
p. Bittnerová 2
p. Bittnerová 3
p. Bittnerová 3
p. Bittnerová 4
p. Bittnerová 4
p. Bittnerová
p. Bittnerová