Knihy dostupné v knihovně

Jednotlivé knihy najdete pod názvem, knihy, případně celý seznam pod tímto odkazem Kouzelné čtení .

Atlas světa
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

qrcode www.kouzelnecteni.cz

Atlas světa 

Věk: 6–99

Objevte krásy naší planety! Seznamte se se všemi kontinenty a oceány světa. Zjistěte, jak se všechny státy a jejich hlavní města jmenují a jaké zajímavosti můžete v jednotlivých státech obdivovat.

Popis:
ZEMĚPISNÉ OBJEVOVÁNÍ NAŠÍ PLANETY
Tato kniha obsahuje osm různých map. Na jednotlivých stranách se seznámíte se všemi kontinenty, poznáte země na naší planetě a zjistíte, kde tyto země leží. Nechybí zde ani oceány, moře, velké řeky a pohoří, které jsou nedílnou součástí naší planety. Obrázky na mapách vám ukáží, jaká zvířata, stavby či jiné   zajímavosti můžete v jednotlivých zemích najít.

Kniha obsahuje přes 1800 zvuků a textů.

Kniha je namluvena známým českým hercem Otakarem Brouskem ml.

Básničky z lesa
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Básničky z lesa kód

Básničky z lesa

Věk: 3–6

Říkanky pro nejmenší děti od 3 let.

Popis:
JAK TO CHODÍ V LESE?
Kdo tu bručí a tam houká? Kdo to z nory na nás kouká? Kdo to v noci tiše cupká, ve dne potom v klidu chrupká? Co se jenom v lese děje? Kdo se z křoví na nás směje? Ať je noc či den, les nikdy úplně nespí. Seznamte se s obyvateli lesa díky této básničce. 12 navazujících básniček o zvířátkách z lesa, monology zvířátek i jejich příběh. V knize nechybí zábavný kvíz, ve kterém budou děti hledat jednotlivá zvířátka, rostliny a další.

Přes 500 zvuků a textů

Namluvil: Milan Šteindler;  Ilustrace: Daniela Skalová; Básnička a texty: Lucie Krystlíková;

 
Denní činnosti
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Básničky z lesa kód 1

Denní činnosti

Věk: 2–6

Nová řada miniknih pro nejmenší děti od 2 let.

Popis:

Pojďte strávit jeden den se sourozenci Honzíkem a Barborkou a jejich věrnými společníky, pejskem Benem a kočičkou Mínou. Vstanete s nimi, vyčistíte si zoubky, dáte si něco dobrého k obědu, pohrajete si a můžete si i zazpívat. Všechny činnosti totiž doprovází písnička.

Praktická kniha na cesty má velikost 15 cm × 15 cm.

Přes 400 zvuků a textů.

Namluvila Michaela Badinková; Ilustrace: Iveta Autratová; Text: Lucie Krystlíková; Písně: Lenka Tovarová; Zpěv: Anna Čermáková, Anna Tvrzová a Ondřej Toušek

Dinosauři

Soubor ke stažení

Dinosauři kód

Dinosauři

Věk: 6–12

Interaktivní průvodce světem dinosaurů se spoustou zábavných kvízů.

Popis:

PRO MALÉ I VĚTŠÍ PALEONTOLOGY
Kniha Dinosauři z edice Kouzelné čtení provede čtenáře od zrodu prvních dinosaurů přes druhohory, kdy dinosauři ovládli svět a dosáhli gigantických rozměrů, až k jejich zániku způsobeného dopadem obrovského meteoritu.

Kniha z edice Kouzelné čtení dětem ukáže jak dinosauři vypadali podle nejaktuálnějších vědeckých poznatků včetně zvuků, které mohli vydávat. Kniha osloví jak nejmenší děti od 6 let, tak i starší děti, které se již aktivně o prehistorický svět zajímají.

Kniha obsahuje přes 1 700 zvuků a textů.

Ilustrace: Jan Spěváček; Text: Štěpán Rak ml.; Odborný garant: Vladimír Socha; Namluvil: Alfred Strejček

Domácí zvířátka

Soubor ke stažení

Domácí zvířátka kód

 

Domácí zvířátka

Věk: 2–6

Nová řada miniknih pro nejmenší děti od 2 let.

Popis:

ČÍ MLÁDĚ JE KUŘÁTKO?
Seznamte se s pejskem, husou nebo třeba oslíkem. Víte, co domácí zvířátka jedí, jak se říká zvukům, které vydávají, nebo jak nazýváme jejich domečky? A víte, jak se říká mláďatům domácích zvířátek? Ne? Tak to vůbec nevadí, otevřete si knížku a všechno se dozvíte.

Praktická kniha na cesty má velikost 15 cm × 15 cm.

Přes 300 zvuků a textů.

Namluvila Michaela Badinková; Ilustrace: Michaela Pešlová; Text: Lucie Krystlíková

Doprava
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Doprava kód

Doprava

Věk: 3–99

Interaktivní kniha o všem, co jezdí, létá nebo pluje. Kniha navíc děti naučí dopravní značky a základy pravidel silničního provozu.

Popis:

DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY
Vydejte se s námi na dopravní hřiště, projděte se ulicemi města, poznejte práci záchranářů, prozkoumejte letiště, prohlédněte si stavbu, projeďte se po statku traktorem, zavítejte na nádraží nebo si udělejte výlet do přístavu. Poznáte při tom nejen mnoho zajímavých lidí, ale i dopravních prostředků nebo strojů. Na každé stránce si můžete poslechnout dopravní písničku.

Přes 2000 zvuků a textů.

Namluvili Jana Holcová a Jaroslav Plesl; Ilustrace: Josef Švarc; Text: Jana Bílková; Namluvili: Jana Holcová, Jaroslav Plesl;  Písničky: © HVFi lda & Allegro studio recording Prague

Encyklopedie pro školáky
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Encyklopedie pro školáky kód

Encyklopedie pro školáky

Věk: 6–12

Nejrozsáhlejší kniha z edice Kouzelného čtení vás hravou formou provede 17 poučnými kapitolami lidského poznání.

Popis:

Na světě je tolik pozoruhodných tvorů, míst, věcí a jevů, které je možné stále objevovat! S Encyklopedií pro školáky to bude hračka. Stačí přiložit kouzelnou tužku a vydat se za dobrodružstvím poznávání do sedmnácti různorodých kapitol, kterými vás provedou dva rozpustilí duchové. U každého obrázku zazní název, základní a rozšiřující informace, ale i zvuky a různé veselé hlášky a veršíky.

Velkoformátová encyklopedie pro školáky obsahuje 17 kapitol: Vesmír, Neživá příroda, Počasí a podnebí, Rostliny, Živočichové, Přírodní rekordy, Lidské tělo, Doprava, Literatura a hudba, Film a divadlo, Umění, Architektura a památky, Jídlo, Sport, Česká republika, Věda a vynálezy, Dějiny 20. století. Kniha je nabitá spoustou informací o těchto tématech, nechybí 3 druhy kvízů a plno zajímavých zvuků.

Přes 6500 zvukových stop.

Ilustrace: Anna „AŇOS“ Kubecová; Text: Dagmar Jandová; Namluvili: Zuzana Maxa, Michal Stejskal a Ondřej Havel

Hasič
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Hasič kód

Hasič

Věk: 5–12

Nová řada miniknih, které děti seznámí s různými povoláními. Co všechno musí dělat hasič?

Popis:

V této knize se děti hravou formou seznámí s povoláním hasiče. Jakými auty hasiči jezdí, jakou techniku používají a jak se staví například protipovodňová hráz? Na každé stránce lze odhalit plno zajímavých zvuků a dialogů. Pomocí jednoduchého kvízu si pak mladí hasiči a hasičky mohou procvičit své znalosti.

Praktická kniha na cesty má velikost 17,8 cm × 17,8 cm.

Přes 500 zvuků a textů.

Ilustrace: Jan Laštovička; Text: Šárka Pichrtová; Namluvil: Radoslav Budáč

Hravá angličtina

Soubor ke stažení

Hravá angličtina kód

Hravá angličtina

Věk: 6–99

Interaktivní učebnice angličtiny pro začátečníky i mírně pokročilé, která obsahuje přes 2200 zvuků a textů.

Popis:

Hravá angličtina je vhodná pro výuku anglického jazyka jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé. Zábavnou formou si vytvoříte nebo rozšíříte slovní zásobu a naučíte se správně vyslovovat anglická slovíčka a jednoduché věty.

Kniha je namluvena rodilými mluvčími, ale obsahuje také kompletní český překlad. Získané znalosti si můžete otestovat v kvízech, které jsou dle obtížnosti rozdělené do tří kategorií.

Kniha obsahuje přes 2200 zvuků a textů.

Kniha vznikla ve spolupráci s Českým rozhlasem.

Hravá přírodověda
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Hravá přírodověda kód

Hravá přírodověda

Věk: 6–99

Interaktivní mluvící dětská kniha Hravá přírodověda z edice Kouzelné čtení seznámí děti od 6 let se základy přírodovědy.

Popis:

VENDELÍNOVO PUTOVÁNÍ
Vendelín je žalud, který „má pod čepicí“. Rozhodl se, že když už měl to štěstí a neskončil žádnému zvířeti v žaludku, najde si místo, kde zakoření a stane se statným dubem. Děti s Vendelínem projdou různými biotopy a jejich základními složkami. Vendelín jim prozradí co je živá a neživá příroda, jak se vyvíjí motýl, co je to potravní řetězec, jaké se u nás nacházejí horniny nebo i to, co je vše potřeba udělat, aby nám na stole zavoněl čerstvě upečený chléb. Následujme Vendelína a dívejme s kolem sebe!

Namluvili: Veronika Khek Kubařová, Václav Neužil a Jaroslav Plesl; Ilustrace: Martina Lásková; Text: Barbora Pátková, Lucie Krystlíková; Odborná garance a básničky: Jiří Veska

KDYŽ MYŠKY ŠEPTAJÍ

Soubor ke stažení

KDYŽ MYŠKY ŠEPTAJÍ kód

Když myšky šeptají

Věk: 3–7

Pokračování interaktivní logopedické knihy Když roboti brebentí

Popis:

Když myšky šeptají – Kniha Když myšky šeptají z edice Kouzelné čtení je pokračováním logopedické knihy Když roboti brebentí, ve kterém si děti mohou procvičit hlásky K, G, H, CH, Ď, Ť, Ň, Č, Š, Ž, C, S, Z a slabiky bě, pě, vě. Na každé stránce najdete také zábavnou písničku a na poslední dvoustraně zábavnou logopedickou hru na procvičení všech hlásek.

Přes 1400 zvuků a textů.

lustrace: Milan Starý; Text: Ester Stará; Namluvili: Vendula Fialová a Jan Teplý ml.; Hudba a texty písní: Jan Wdowyczyn

Když roboti brebentí

Soubor ke stažení

Když roboti brebentí kód

Když roboti brebentí

Věk: 3–7

Interaktivní logopedická kniha, která procvičuje výslovnost dětí a rozvíjí jejich vyjadřovací schopnosti.

Popis:

NTERAKTIVNÍ LOGOPEDICKÁ KNIHA
Knihou děti provází dvě postavičky, robot Robi a robotka Otka, které jim s mluvením pomáhají. Spolu s nimi se děti pokouší správně vyslovovat hlásky D, T, N, L, R a Ř. Kniha obsahuje hravé úkoly podněcující děti k mluvení, a tím i k procvičování problematických jevů. Nechybí ani básničky, písničky a napínavé komiksy.

Knihu připravila speciální pedagožka, logopedka a autorka mnoha dětských knih Ester Stará.

Kniha je namluvena Janou Holcovou, Petrem Pěknicem a dětmi z Dismanova rozhlasového dětského souboru.

Kniha obsahuje přes 1500 zvuků a textů.

Kouzelné hodiny
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Kouzelné hodiny kód

Kouzelné hodiny

Věk: 3+

Naučte děti poznávat čas pomocí interaktivních hodin.

Popis:

Naučte děti poznávat čas pomocí zábavných Kouzelných hodin z edice Kouzelné čtení. Děti budou mít možnost porovnat si zobrazení času na klasických hodinách s ručičkami se zobrazením na hodinách digitálních. Zábavné kvízy jim pomohou si ověřit, zda se hodiny naučily správně.

Čeká na ně také pohádka o království, v němž je čas určován hodinami, které se urodily v koruně kouzelného hodinovníku.

Kouzelné hodiny obsahují přes 100 zvukových stop.

Namluvili Tereza a Matouš Rumlovi.

Lidové říkanky

Soubor ke stažení

Lidové říkanky kód

Lidové říkanky

Věk: 3+

Pamatujete si na říkanky ze svého dětství? Pojďme si jich pár připomenout společně.

Popis:

Kdo by neznal říkanky jako Vařila myšička kašičku nebo Šel Janeček na kopeček? Knížka přináší dvanáct známých lidových říkanek v novém interaktivním kabátku. Rýmovačky přechází z generace na generaci a jsou důležité pro pochopení rytmu a melodie jazyka.

Přes 600 zvukových stop v knize Lidové říkanky z edice Kouzelné čtení

Ilustrace: Michaela Bergmannová; Text: lidové říkanky a Lucie Krystlíková; Namluvili: Andrea Elsnerová a Petr Stach

Lidské tělo
Video ukázka­ ­­­pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

Lidské tělo kód

Lidské tělo

Věk: 5-12

Interaktivní průvodce po lidském těle. Nechejte děti postupně objevovat jednotlivé části a soustavy lidského těla.

Popis:

JAK FUNGUJE LIDSKÉ TĚLO
Knihou Lidské tělo provází malý ufon Prokouk, který přiletěl z planety Po a rozhodl se prozkoumat zajímavé, tajemné a zároveň zábavné lidské tělo. Všemu se diví a není divu: na planetě Po funguje všechno úplně jinak! Postava Prokouka a poutavé ilustrace podněcují děti k postupnému objevování jednotlivých částí a soustav lidského těla. Na každé dvoustraně najdou malí i velcí průzkumníci návod na cvik. Když si všechny cviky propojí, vznikne sestava, kterou si mohou zacvičit a krásně se přitom protáhnout. Nechybí básničky, zábavné kvízy a speciální ikony, které děti vybízejí, aby si získanou informaci ověřily doslova na vlastní kůži.

Kniha obsahuje téměř 2000 zvuků a textů

Vzniklo ve spolupráci s Českým rozhlasem, knihu namluvili Tereza Bebarová a Jaroslav Plesl; knihu ilustroval Pavel Pecina, básničky napsal Robin Král, texty Lucie Ujcová.

Moje první barvy

Soubor ke stažení

Moje první barvy kód

Moje první barvy a tvary

Věk: 3-7

Poznávání barev a tvarů se sourozenci Tomem a Sárou pro děti od 3 let.

Popis:

Svět kolem nás je plný barev a tvarů. Sourozenci Sára a Tom se je rozhodli dětem přiblížit na všem, co nás běžně obklopuje. Víte, jaká barva vznikne smícháním červené a modré? Jaký tvar má včelí plástev? Co je to silueta? Všechny odpovědi děti najdou právě v této knížce. Vydejte se společně s Tomem a Sárou třeba stanovat, na pouť nebo na návštěvu ke kouzelníkovi.

Přes 2100 zvuků a textů v knize.

Ilustrace: Zuzana Slánská; Text: Zuzana Slánská; Namluvili: Michaela Badinková a Jan Teplý ml

Moje první čísla

Soubor ke stažení

Moje první čísla kód

Moje první čísla

Věk: 3-7

Interaktivní počítání pro nejmenší s knihou Moje první čísla.

Popis:

ZÁBAVNÉ POČÍTÁNÍ PRO NEJMENŠÍ
Moje první čísla ukáží dětem, že i čísla mohou být zábava a naučí je rozeznat jedničku od trojky a šestku od dvojky. S pomocí chytré knížky mohou rodiče dětem osvětlit základy počítání a zábavnou formou s nimi počty procvičit. V knize se děti postupně seznámí s jednotlivými čísly a v doprovodu poutavého vyprávění, které se ukrývá pod jednotlivými číslicemi, se učí rozumět počítání. Získané znalosti si mohou malí počtáři na každé straně procvičit pomocí dvou kvízů. Na konci knížky je pro děti připravená hra na počítání.

Kniha obsahuje přes 1 300 zvuků a textů.

Ilustrace: Ladislava Pechová; Text: Ladislava Pechová; Namluvili: Zora Jandová a Petr Pěknic.

Moje první písmena

Soubor ke stažení

Moje první písmena kód

Moje první písmena

Věk: 3-7

Interaktivní abeceda, díky které budou mít děti všechna písmena v malíčku!

Popis:

UČENÍ HROU
Kniha Moje první písmena seznámí děti se všemi písmenky obsaženými v české abecedě. Děti zjistí, co jsou to slabiky a mohou si vyzkoušet slabikovat jednotlivá slova. Slabikování jim ulehčí barevné rozlišování slabik, díky kterému si i lehce spočítají počet slabik ve slově.

Na každé straně na děti čekají básničky Jana Vodňanského, krásné ilustrace Ladislavy Pechové a samozřejmě spousta zábavných kvízů. Na konci knihy je pro děti připravena písmenková pohádková hra.

Kniha obsahuje přes 2000 zvuků a textů.

Namluvila Andrea Elsnerová.

Mořské pohádky

Soubor ke stažení

Mořské pohádky kód

Mořské pohádky

Věk: 2+

Vydejte se s Toníkem a Majdou na námořní dobrodružství! Na vodě i pod vodou.

Popis:

ČTENÍ A POHYB V JEDNOM
Dva malí námořníci Toník a Majda se vydávají na pohádkové dobrodružství po moři. Na něm se potkávají s jeho obyvateli, vyprávějí pohádky a najdou si i čas na pořádné protažení. Kniha obsahuje prvky jógy a byla sestavena Mgr. Monikou Nikodémovou, která čerpala ze svých mnohaletých zkušeností se cvičením pro děti.

Kniha obsahuje přes 1 500 zvukových stop.

Ilustrace: Veronika Balcarová; Text: Monika Nikodémová, Lucie Krystlíková, Petra Vyhnálková; Namluvili: Bára Hrzánová a Radek Holub

O perníkové chaloupce
Video ukázka pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

O perníkové chaloupce kód

O perníkové chaloupce

Věk: 3-99

Interaktivní pohádka pro děti. Ponořte se do krásného příběhu o Jeníčkovi a Mařence!

Popis:

KOUZELNÉ POHÁDKY PRO DĚTI
Klasická pohádka O perníkové chaloupce s krásnými ilustracemi od dětské ilustrátorky Ladislavy Pechové by neměla chybět v žádné dětské knihovně. Kniha je doplněna různými zábavnými úkoly.

Kniha obsahuje přes 250 zvuků a textů.

Interaktivní pohádka je namluvena známými českými herci Josefem Somrem a Zorou Jandovou.

pohádkové učení

Soubor ke stažení

pohádkové učení kód

Pohádkové učení

Věk: 3-99

Interaktivní pohádka pro děti. Ponořte se do krásného příběhu o Jeníčkovi a Mařence!

Popis:

KOUZELNÉ POHÁDKY PRO DĚTI
Klasická pohádka O perníkové chaloupce s krásnými ilustracemi od dětské ilustrátorky Ladislavy Pechové by neměla chybět v žádné dětské knihovně. Kniha je doplněna různými zábavnými úkoly.

Kniha obsahuje přes 250 zvuků a textů.

Interaktivní pohádka je namluvena známými českými herci Josefem Somrem a Zorou Jandovou.

staré pověsti české

Video ukázka pod obrázkem knihy

Soubor ke stažení

staré pověsti české kód

Staré pověsti české

Věk: 3-99

Interaktivní pohádka pro děti. Ponořte se do krásného příběhu o Jeníčkovi a Mařence!

Popis:

Kniha seznámí děti s pověstmi pohanských Čechů, jak je známe od Aloise Jiráska. Každá dvoustrana je věnována jedné z pověstí, jakou je např.: O Čechovi, O Libuši, O Přemyslovi a další. Děti si mohou poslechnout poutavé dialogy a zvuky, zkrácenou verzi jednotlivých příběhů nebo historická fakta o pověstech. Kvízy tří náročností je prověří z jejich nabytých znalostí.

V knize Staré pověsti české je přes 2000 zvuků a textů.

Namluvili: Vladislav Beneš a Karel Richter; Ilustrace: Antonín Šplíchal; Text: Jaroslav Polanecký