Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Zprávy ze zastupitelstva

Zprávy ze zastupitelstva

Obr zastupitelstvo

Zastupitelé na svém pravidelném zasedání ve čtvrtek 19. 12. 2019 schválili rozpočet obce na rok 2020, plán investic a oprav pro léta 2020 a 2021 a rozpočtový výhled na období let 2021–2022.

Rozpočet, který Rada obce předložila zastupitelům ke schválení je přebytkový, což umožňuje v příštím roce další rozvoj obce. Ten se bude týkat především investic do přírody, životního prostředí a realizace komplexních pozemkových úprav. Jedná se o společná zařízení – biokoridory, interakční prvky a revitalizaci říčky Šatavy. Další částka ve výši 900 tisíc je vyčleněna na údržbu zeleně a společných prostor. Bude sloužit k nákupu techniky pro údržbu zeleně. Pokračovat budou i opravy komunikací. Rekonstrukce se bude v příštím roce týkat ulice Přibické a ulice U Floriánka. V této ulici by kromě opravy komunikace mělo dojít i k rozšíření počtu parkovacích míst. Rekonstrukce proběhnou i v ulici U koupaliště a ulici Nová, kde dojde k opravě chodníků. Další investice jsou vyčleněny na opravu střechy kostela a úpravu zahrady mateřské školy a školní zahrady U Floriánka. Pokračovat bude i příprava obnovy sportovně společenského areálu Sokolské hřiště. Dobrou zprávou pro občany je také skutečnost, že ani v příštím roce nedojde ke zvýšení cen stočného a poplatků za svoz komunálního odpadu.

 V dalším jednání zastupitelé schválili nového předsedu Kontrolního výboru, kterým se stal zastupitel za stranu Vranovice pro všechny, pan Benda. Pan Benda ve své funkci nahradil pana zastupitele Vybírala, z KDU-ČSL. A dále novou členkou kontrolního výboru byla zvolena Tereza Lastomirská.

Závěr veřejného zasedání byl věnován situaci Bytového domu Doliny, způsobu řešení reklamací a komunikace s majiteli dotčených bytů.