Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Značení ulic doplnila nová navigace

Značení ulic doplnila nová navigace

1276696073

Vranovice jsou zase přehlednější, od listopadu totiž přibyly na rozcestích ulic nové navigační tabule. Ukazují směr k důležitým institucím a místům v obci a také k místním firmám a obchodům.
Kvůli rychlejší orientaci jsou jednotlivé tabule vyrobeny v odlišných barvách, vybraných dle obvyklých standardů. Ke stávajícím červeným ukazatelům s pojmenováním ulic přibyly jednak hnědé tabule s bílým nápisem, které navádějí k obecním objektům. Patří mezi ně například obecní úřad, školy, nádraží, knihovna, vinotéka, hasičská zbrojnice, kostel, ale také sportovní hala, fotbalové hřiště, svatý Florián nebo rybník Stříbrňák.
Firemní směrovky odlišuje bílo-černé provedení. Nápis v některých případech doplňuje logo dané společnosti, pokud si to přála.
Na financování výroby ukazatelů se podílela obec společně s podnikatelskými subjekty, které projevily zájem využít výhodnou cenovou nabídku. Vzhledem k společné objednávce se totiž podařilo obci vysoutěžit třetinovou cenu než je obvyklé.
Cílem je zlepšit orientaci v ulicích pro návštěvníky obce a také kultivovanou formou sjednotit různorodé ukazatele domácí výroby, jež se v obci vyskytují v nekoordinované podobě. Kazí to celkový vzhled obce a to chceme napravit.
Obec uvažuje o zprostředkování druhého kola výroby navigačních tabulí. Zájemci z řad firem se mohou nahlásit již nyní na podatelně OÚ nebo v knihovně.
-hum-