Zlato je doma

vybijena

Každý rok pořádá ZŠ Hrušovany turnaj ve vybíjené. Letos se jednalo již o 11. ročník.

A právě tento ročník byl pro žáky naší školy ten šťastný, přivezli jsme domů zlato!

Žáci 4. a 5. třídy se na tento turnaj pečlivě připravovali v kroužku vybíjené v nové budově školy na Floriánku. Již od začátku školního roku jsme mohli pečlivě trénovat každý týden díky kvalitnímu zázemí nové tělocvičny, kde máme přesně vyznačené hřiště na vybíjenou.

Dne 28.2. jsme vyjeli vlakem do Hrušovan. Po rozlosování do skupin jsme zjistli, že na nás ve skupině B čekají žáci z Rajhradu a favorité z Hrušovan, kteří tuto soutěž pravidelně vyhrávají.

Každý zápas se hrál vždy 2 x 7 minut. Žáci náší školy si však v prvním utkání vedli skvěle. Míče svištěly vzduchem a našim se podařilo vybít 15 hráčů. Výsledek skončil 15:9 pro nás.

Ve skupině A vládlo družstvo Žabčic, které přijelo jako vždy skvěle připraveno, nemělo tedy problém porazit Židlochovice a Modřice.

Poslední zápas ve skupinách čekal Vranovice proti Hrušovanům. Byl pro nás daleko těžší. Jednou nám byl odebrán míč, protože hráč neodhodil horní nahrávkou, druhé odebrání nás čekalo, když jeden z našich šlápl do soupeřova hřiště. Nakonec nám nebylo uznáno vybití protihráče opět kvůli hodu míče bokem. Napětí stoupalo, mnoho hráčů vybito nebylo. Mrštnost a sílu přihrávek bychom mohli dětem jen závidět. Konečný výsledek byl 8:6 pro Vranovice. Po výhře jsme již věděli, že jdeme do finále, kde na nás čekaly Žabčice.

Boj o 5. místo nakonec vybojoval Rajhrad nad Modřicemi, 3. místo obsadili domácí Hrušovany výhrou nad Židlochovicemi.

Finálový zápas byl opravdu velmi napínavý. Obě družstva byla výborná! V první části byli naši úspěšnější, poslední vybitý protihráč „padl“ zároveň se hvizdem píšťalky. Žáci Žabčic stále protestovali proti našim přihrávkám, které však byly hrány přesně. Hlavní rozhodčí musel žabčické důrazně napomenout pro jejich ústní napadání našeho družstva. V druhé polovině se nám již tolik nedařilo vybíjet, bohužel jsme o hodně hráčů v poli přišli my. Při součtu výsledků obou částí utkání jsme však jásali, u některých tekly dokonce slzy štěstí. Žabčice jsme porazili 11:9.

Bylo to velmi napínavé dopoledne. Žákům naší školy patří velká pochvala za krásný výkon! Nejlepší výkony předvedli páťáci, ale čtvrťáci rozhodně tým také podrželi. Doufám, že od svých starších “kolegů“ do příštího roku přeberou jejich zkušenosti. Děkujeme!

Žáci 5. třídy: Max Gruna, Šimon Kužel, Lukáš Mach, Ondřej Stejskal, Roman Suchánek, Natálie Rosová a Kateřina Novotná

Žáci 4. třídy: Michal Frohlich, Radim Holešinský, Patrik Mikloš, Daniel Sieklík, František Svora

Petra Stejskalová

 

vybijena