Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Žáci první třídy byli pasováni na čtenáře

Žáci první třídy byli pasováni na čtenáře

100 9937nahled

„Slibuji, že od této chvíle se stanou knihy mými kamarády a jako rytíř Řádu čtenářského je budu chránit před poškozením a budu ctít vše dobré, co je v nich napsáno.“

Tato slova čtenářského slibu zazněla sborově v úterý 16. června z úst více jak dvou desítek žáků a žákyň první třídy při slavnostním ceremoniálu pasování prvňáků na čtenáře. Ten se letos poprvé odehrál v obřadní síni obecního úřadu za přítomnosti rodičů a blízkých rodinných příslušníků. Děti prokázaly, že se během školního roku naučily číst, a tak král Lexikon XI., kterého zastoupil místostarosta ing. Jaroslav Pezlar, pasoval každého z nich na rytíře Řádu čtenářského.

Každý z pasovaných čtenářů obdržel památeční glejt a dárek v podobě knížky „Detektivové“ od Zuzany Pospíšilové a čestnou legitimaci k návštěvě obecní knihovny na jeden rok. Na památku této slavnostní chvíle otiskl každý pasovaný čtenář svůj prst do kroniky místní knihovny.

Pasování proběhlo pod pečlivým dohledem paní ředitelky Mgr. Hany Pokorné a třídní učitelky prvňáků Mgr. Jany Sedláčkové. Poděkování si zaslouží i Eliška Kadličková s paní učitelkou Mgr. Pavlou Pantákovou, které se postaraly o hudební doprovod a umocnění slavnostní atmosféry ceremoniálu.

Všem prvňáčkům gratulujeme a těšíme se na jejich návštěvu v knihovně.

Pasovaní čtenáři:
Tomáš Benda, Klára Čeledová, Markéta Fiemová, David Fojtík, Max Gruna, Jakub Hladký, Matěj Hochman, Karolína Hošpesová, Matyáš Klimus, Alžběta Košíčková, Šimon Kužel, Petr Lorenz, Lukáš Mach, Lucie Michálková, Viktorie Norková, Kateřina Novotná, Jan Pavlík, Tereza Penková, Natálie Rosová, Ondřej Stejskal, Roman Suchánek

Josef Horníček

100_9928
Foto: Gabriela Michálková

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Foto: Mgr. Petra Stejskalová

100_9939
Foto: Gabriela Michálková

100_9938w
Foto: Gabriela Michálková

květen-červen 2015 040w
Foto: Iva Fiemová

OLYMPUS DIGITAL CAMERA