Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Začala přeměna Hlinku na oddechový park

Začala přeměna Hlinku na oddechový park

Začala přeměna Hlinku na oddechový park

Odstraňováním nepůvodních křovin, prořezem bujné vegetace a úpravami terénu začala v tomto týdnu rekultivace lokality Hlinku a jeho přeměna na oddechový park. Ten bude sloužit k relaxaci obyvatel žijících nejen v těsné blízkosti Hlinku a Hájku, ale také pro ostatní vranovické občany bez rozdílu věku.

Po terénních úpravách areálu budou následovat sadovnické úpravy, vybudování cest a zpevněných ploch, potom přijde na řadu vybavení parku. Děti zde budou mít své hřiště se zabudovanými herními prvky, zájemci o cvičení budou moci využít fitness sestavy a příznivci královské hry – šachů si budou moci zahrát na obří šachovnici. V horní části areálu vyroste altán se zapuštěným ohništěm. Návštěvníci parku o rozloze více jak 13 tisíc čtverečních metrů budou moci posedět a relaxovat na lavičkách. A pokud přijedou na kole, budou mít k dispozici i stojany na kola.

Práce za zhruba 2 miliony korun včetně vybavení parku mobiliářem a herními prvky provádí firma Kavyl, s.r.o. a park bude dokončen do konce měsíce října. (hor)

dsc_0570wPohled z ulice U Hlinku do míst, kde bude vstup do parku s dětským hřištěm

 

dsc_0560w
V horní části lokality vyroste altán se zapuštěným ohništěm

Foto: Josef Horníček