Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Za starou Avii nová dodávka. Hasiči mají nové auto

Za starou Avii nová dodávka. Hasiči mají nové auto

Za starou Avii nová dodávka. Hasiči mají nové auto

Vranovičtí hasiči se dočkali. V minulých dnech dostali nové auto. Je jím dodávka Ford Tranzit Kombi za 880 tisíc korun. Nahradila starou Avii z roku 1987.

„Nový dopravní prostředek jsme potřebovali, protože Avia dosloužila. Nové auto budeme využívat na dopravu k zásahům, na pravidelné schůze okrsku nebo na dopravu k pravidelnému školení jednotky. Výhodou je, že na Tranzit stačí řidičské oprávnění skupiny B, tím pádem může za volant usednout více osob z jednotky,“ uvedl velitel zásahové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vranovice Aleš Hanuš.

Ford Tranzit je druhým automobilem sboru. Hasiči mají ještě zásahové vozidlo. „Je to však naše první zcela nové auto, o to máme větší radost,“ zmínil velitel.

Nyní se dodávka musí přihlásit na příslušné úřady a je nutné vyřídit všechny potřebné formality. Do ostrého provozu tak vyjede asi za měsíc. V plánu je poté i slavnostní svěcení vozu. Přesný termín však zatím není známý.

„Na pořízení automobilu se nám podařila získat dotace ve výši zhruba 440 tisíc korun od ministerstva vnitra a 300 tisíc z Jihomoravského kraje. Necelých 140 tisíc korun doplatila obec z rozpočtu pro letošní rok,“ informoval starosta Vranovic Jan Hellikar.

Starou Avii se podařilo prodat.

-jal-

auto_hasiciauto_hasici_2
Foto: archiv SDH Vranovice