Vzdělávací centrum se otevřelo lidem

Vzdělávací centrum se otevřelo lidem

V sobotu 31. srpna 2019 mohla poprvé do nového vranovického Vzdělávacího centra Floriánek vstoupit veřejnost a pozvaní hosté. Stalo se tak v rámci  slavnostního otevření. Završily se tak dvě etapy výstavby multifunkčního Vzdělávacího centra a zároveň i největšího investičního projektu v historii Vranovic, jehož celková částka přesáhla 80 milionů korun.

V dopoledních hodinách se uskutečnily veřejné prohlídky nových prostor Vzdělávacího centra a příchozí si mohli prohlédnout i výukový bazén a víceúčelovou tělocvičnu, které vznikly v loňském roce spolu s pěti třídami základní školy.

Příchozí byli překvapeni, jak se starý chátrající objekt změnil k nepoznání. „Ta budova hyzdila tohle náměstí dlouhá léta, konečně to tady zase bude vypadat k světu,“ pochvalovala si místní obyvatelka.

Návštěvníky nejvíce zaujala nová knihovna se studovnou, školní družina či keramická a šicí dílna.

Nejvíc se těším, že se tady budu moct přihlásit do kurzu šití a naučím se trochu šít, to se dnes rozhodně hodí a nikde tady nic podobného nebylo,“ prozradila jedna z maminek.

Odpoledního slavnostního otevření se zúčastnili představitelé obce, zaměstnanci vranovické základní školy, představitelé stavební společnosti PSK Group, projekční kanceláře PROST Hodonín a zástupci bankovního domu SBERBANK. Pozvání přijal také senátor a starosta Mikulova Rostislav Koštial a vranovický farář Sojka.

Aktu přestřižení pásky se ujal starosta Vranovic Jan Helikar spolu s místostarostou Jaroslavem Pezlarem, ředitelem a majitelem společnosti PSK Group Radkem Kočkou a senátorem Koštialem. V krátkých proslovech, které následovaly starosta vzpomněl historii celé budovy a vzniku vzdělávacího centra. Senátor Koštial zmínil důležitost rozvoje vzdělanosti nejen mladé generace a vyzdvihl odhodlání vedení obce a zejména starosty Helikara realizovat tak smysluplný, ale náročný projekt. Na závěr oficiální části celému multifunkčnímu centru požehnal vranovický farář pan Sojka. Po krátkém kulturním programu si hosté mohli celé Vzdělávací centrum včetně přilehlé základní školy  prohlédnout.

Přestože obec budovu dnešního Vzdělávacího centra koupila již v roce 1995, až do roku 2014 se táhly soudní spory. Teprve v tomto roce se mohlo začít s realizací vzdělávacího projektu, jaký nemá v historii vranovického školství obdoby a jsem velmi rád, že se jej podařilo dovést do úspěšného konce,“ uvedl starosta obce Jan Helikar

Kvapilová Dana

IMG_8515

IMG_8565

IMG_8585

IMG_8631

IMG_8713

IMG_8666

IMG_8444

IMG_8417

IMG_8408

IMG_8424

 

IMG_8440