Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Vranovičtí získali uznání za třídění odpadu

Vranovičtí získali uznání za třídění odpadu

Obyvatelé Vranovic mají nadprůměrný vztah k životnímu prostředí. Potvrdily to statistiky svozu tříděného odpadu, vedené společností Eko-kom. Obec od ní získala osvědčení o úspoře emisí plynoucí z recyklace odpadu za loňský rok.
Čísla v přepočtu na obyvatele byla tak vysoká, že se zástupci společnosti Eko-kom přijeli do Vranovic osobně přesvědčit, zda jsou v souladu se skutečností. „Kontrola přímo v obci ukázala, že jsou čísla pravdivá,” potvrdil starosta Jan Helikar.
Vedení obce dlouhodobě podporuje ekologické třídění odpadu, a barevné kontejnery na sklo, plasty a papír jsou rozmístěny na mnoha strategických místech v obci. A obyvatelé je plně využívají.
Vranovičtí jdou ale ještě dál a ve snaze ještě více šetřit životní prostředí si v těchto dnech pořídili takzvaný E-BOX. Je určený na drobný vysloužilý elektroodpad jakým jsou například staré kalkulačky, telefony, klávesnice, myši, přehrávače, baterie a akumulátory. Sběrný box je volně přístupný veřejnosti ve vstupní části budovy obecního úřadu.
-hum-