Obec Vranovice > Volný čas > Obecní knihovna > Aktuality z knihovny > Vranovičtí prvňáčci ukázali, že si s písmenky rozumí a pohyb jim také není cizí

Vranovičtí prvňáčci ukázali, že si s písmenky rozumí a pohyb jim také není cizí

pasovani ctenaru 2018 631

Knížky, co by památka na tuto slavnostní chvíli nachystány, barevné průkazky do knihovny vytisknuty, glejty osvědčující, že naše děti umí číst. Toto a ještě dobrý pocit, že už to konečně umí, a nestydí se předvést výsledky své téměř celoroční snahy bylo na programu letošního pasování prvňáčků na čtenáře. V obřadní síni obce se tentokrát ve četvrtek 14.června sešly obě naše třídy prvňáčků, a to 1.A a 1.B. Před zraky obou třídních učitelek, paní ředitelky, ctihodného krále Lexikona a svých rodičů nám děti předvedly, že již dokáží hravou formou čelit nástrahám jazyka českého. Třída 1.A pod vedením paní Mgr. Evy Hnízdové si připravila veselé říkanky a básničky, které nenechaly přihlížející obecenstvo chladné a vykouzlily pyšným rodičům vřelý úsměv na tváři. Pohybové vystoupení, které si s dětmi secvičila paní Mgr. Jitka Kroutilová nám připomnělo, že je potřeba nejen trávit volný čas zahleděn do knihy, ale není na škodu si občas protáhnout tělo. Na malé kolize, způsobené příliš blízkým rozestupem cvičících dětí se vzápětí zapomnělo, neboť přišel čas poslechnout řeč pana krále a malinký červíček pochybností: „Zdali jsme opravdu pana krále přesvědčili, že číst už umíme, a odměnu si zasloužíme,“ hlodal snad ve všech dětech. Pan král, vědom si své moci a toho, že mu všichni tzv. viseli na rtech, děti pochválil, přidal i pár zkušených rad do života a všechny naše prvňáčky pak pasoval do stavu čtenářského.

Děkuji všem rodičům, prarodičům, pedagogům a ostatním přihlížejícím, kteří se letošního pasování prvňáčků zúčastnili. Vidět své děti při slavnostních okamžicích je velkou událostí nejen pro vás, ale především pro ně. Také bych moc chtěla poděkovat panu Martinu Hajdovi za nafocení celé události a následné poskytnutí fotografií dětem, budou mít krásnou vzpomínku.

Monika Kotlánová

pasovani-ctenaru-2018_04

pasovani-ctenaru-2018_25

pasovani-ctenaru-2018_58

pasovani-ctenaru-2018_28

pasovani-ctenaru-2018_64