Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Vranovické dýňování zná své vítěze

Vranovické dýňování zná své vítěze

Vranovické dýňování zná své vítěze

Na oficiální zakončení akce Vranovické dýňování před TIC s vinotékou přišly v sobotu 24. září desítky lidí s dětmi, i bez dětí. Hromada barevných dýní různých velikostí i tvarů, vyskládaná před vinotékou, začala rychle ubývat ihned po zahájení akce. Zatímco se jedna část návštěvníků chopila nožů a lžící, aby popustila uzdu své fantazii a vydlabala si svoji vlastní dýni, druhá část se vydala na kolech na společnou cyklojízdu po obci, aby zhlédla a ohodnotila dýňovou výzdobu před domky.

Vyhodnotit nejlepší a nejnápaditější dýňovou výzdobu bylo proti loňskému roku opět o složitější. Jednak proto, že přibylo zajímavých dýňový sestav po celé obci, ale přibylo i nápaditých drobných výzdob. Členové kulturní komise, kteří se hodnocení ujali, to tentokrát neměli lehké. Ceny oceněným pak předal místostarosta obce Ing. Jaroslav Pezlar.

A jak to tedy dopadlo?

Speciální medaili získala dýňová výzdoba před rodinným domkem č.p. 705 U Hřiště. Před tímto domkem jsme objevili také letošní největší dýni, která měřila v obvodu 170 centimetrů. Další medaili získal “Páv“ před rodinným domkem Valentových v ulici Květná a třetí medaili získal „Indián“ před domem manželů Hrstkových U Koupaliště.

Hlavní cenu ve vyřezávaných kreacích získaly „Pohádkové bytosti“ před domkem Halfarových na ulici Školní. Hlavní ceny v dýňových sestavách pak získala „Eva s hadem v ráji“ před domkem Karpíškových na ulici Školní a sestava, která by se dala nazvat „Když se muž vrací z vranovických hodů“ před domkem Blechových v Uličce.

Posezení před vinotékou při burčáku a víně za krásného podzimního počasí si pochvalovali domácí i přespolní návštěvníci, především cyklisté, kteří zrovna zavítali do TIC. Uznání sklidily i dýňové speciality v podobě polévky, dýňového zelí, buchet i sekané, které připravily dámy z klubu důchodců paní Pláteníková, Nevědělová, Suchánková a Valíková.

Ceny pátého ročníku Vranovického dýňování byly rozdány. Není ani tak důežité, kdo vyhrál, jako to, že obyvatelé obce mají zájem vytvořit si pěkné prostředí kolem svých domů a že se dokáží společně i pobavit. Proto všem, kteří se do Vranovického dýňování aktivně zapojili, upřímně děkujeme.

Za CVČ a kulturní komisi Josef Horníček

dsc_0050wdsc_0067vwdsc_0076uwdyne2dsc_0133wdsc_0177w
Text a foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Vranovicke_dynovani_2016/