Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Vranovické baby bavily sebe i ostatní

Vranovické baby bavily sebe i ostatní

Foto06

Kdo se pohyboval v sobotu 22. srpna odpoledne po obci, mohl vidět hloučky lidí směřujících k fotbalovému hřišti SK Vranovice. Spolek Vranovických bab zde totiž pořádal 10. a zároveň poslední ročník babského fotbalu a memoriálu Petra Trojana.

Ačkoli se zprvu zdálo, že postavit dvě družstva žen, která se mezi sebou utkají, nebude jednoduché, nakonec se podařilo vytvořit dva zcela vyrovnané týmy. Proti sobě stanuly růžový tým s 16 hráčkami a černý tým s 13 hráčkami. Třináctý byl i rozhodčí Martin.

Sličné dámy, blondýny, brunety i černovlásky různého věku a pohlaví napochodovaly při tónech hymny Vranovických bab na pažit a po chvíli rozhodčí odpískal začátek zápasu.

Po prvních minutách, než se oba týmy zorientovaly s kým a proti komu hrají, se ujal vedení tým růžových, Je však třeba přiznat, že využil i fotbalové lsti. Aby to měl soupeř složitější, postavil do brány současně nejméně tři brankářky, anebo celou bránu před útočícím soupeřem dokonce odstranil. Také díky tomu se růžovým před koncem prvního poločasu podařilo vyhrávat 3:0. S tím se však černí nehodlali smířit. Horké hlavy zchladily až pohotově spuštěné závlahy.

Ani ve druhém poločase nebyla situace na hřišti o moc přehlednější, čehož využil tým černých a začal dorovnávat skóre. Diváci začali postupně ztrácet přehled a když po skončení zápasu rozhodčí nařídil kopat penalty, ztratili přehled úplně.

O výsledky ale tentokrát vůbec nešlo. Důležité bylo, že se sešla dobrá parta, která vzpomněla na svého kamaráda a pobavila sebe i ostatní. V zábavě se pak dlouho pokračovalo při doprovodu hudební skupiny Relax a už teď se všichni těší na příští 11. a zároveň poslední ročník babského fotbalu. (hor)

Foto01 Foto02 Foto03 Foto04 Foto05 Foto06 OLYMPUS DIGITAL CAMERA Foto08

Foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete na http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Babsky_fotbal/