Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Vranovice viděly budoucí mistry i rekord

Vranovice viděly budoucí mistry i rekord

1276696269

(Text: Dagmar Humpolíková, Foto: Pavlína Kurková)
Pavel Pláteník, Jiří Furch, Oldřich Halfar a Dominik Kurka, to jsou čtyři nejúspěšnější borci domácího oddílu silového trojboje ve Vranovicích. V sobotním klání jihomoravského mistrovství jednotlivců totiž nasbírali potřebný počet bodů k postupu a nominovali se tak na mistrovství Moravy. Dorostenec Dominik Kurka postupuje do republikového kola.
Nejvýkonnější domácí borec Pavel Pláteník se do tabulek zapsal celkovým nákladem činek o hmotnosti 640 kilogramů a splnil tak limit 1. výkonnostní třídy. Ten jej opravňuje k účasti na republikovém mistrovství. Navzdory tomu musí Pláteník svůj výkon zopakovat ještě na březnovém mistrovství Moravy v Krnově. "Vloni se totiž závodů neúčastnil a tak musí letos postupovat přes všechny soutěže," potvrdil trenér Ivan Karpíšek. V celkovém hodnocení soutěže obsadil Pláteník druhou příčku. Ve své kategorii do 83 kilogramů však tabulku suverénně vede.
Jiří Furch se ve stejné váhové kategorii umístil na sedmé pozici. Postup na moravské mistrovství mu zajistila zátěž o hmotnosti rovných 500 kilogramů.
Oldřich Halfar bodoval celkovými 522,5 kilogramy v kategorii mužů do 93 kilogramů. Patří mu čtvrtá příčka.
Dominik Kurka byl úspěšný mezi dorostenci. Zásluhou 432,5 kilogramů obsadil druhou pozici v tabulce. O vítězství ho připravil stošesti kilogramový soupeř z KST Kuřim Pavel Uher. Ten také předvedl nový český dorostenecký rekord když v mrtvém tahu uzvedl 275 kilogramů. Dosavadní rekord tak překonal o 5 kilogramů.

V jednotlivých disciplínách si prvenství vybojoval domácí Pavel Pláteník za dřep v přepočtu se 174 body.  Khaled Ghazal ze Sokola Pohořelice za tlak se 124 body a Ivo Brázda ze Sokola Rosice za mrtvý tah s počtem 168 bodů.
Absolutní prvenství si z Vranovic odvezl Václav Patočka ze Sokola Rosice s nazvedanými 680 kilogramy. To je v přepočtu s 437,37 body. Pavel Pláteník na něj ztrácí 8,32 bodů.

Jubilejního 20. ročníku mistrovství jižní Moravy ve Vranovicích se zúčastnilo celkem 29 soutěžících, ženy reprezentovala pouze jedna závodnice, a to Jitka Mašková z Lanžhota.

Za Vranovice startovalo celkem devět závodníků. Muže zastupoval ještě Jan Bohunický a Lukáš Soukup. Dorost reprezentoval také Michael Čech a za juniory nastoupili i Michal Coufal a Lubomír Novák. "Jsem rád, že kluci nastoupili v tak slušném počtu. Úroveň celého závodu byla velmi solidní, přišlo i hodně diváků. Sokolovna byla plná," je spokojený trenér a organizátor závodu Ivan Karpíšek.

Dorostenec Dominik Kurka

Jiří Furch

Oldřich Halfar

Pavel Pláteník