Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Vranovice si schválily nový Strategický plán rozvoje

Vranovice si schválily nový Strategický plán rozvoje

Vranovice breclav znak

Školství, celoživotní vzdělávání, sport, volnočasové aktivity, ale i péče o seniory, bezpečnost v obci či údržba zeleně jsou oblasti na které se zaměřuje Strategický plán rozvoje Vranovic pro období 2019–2022. Nový strategický dokument aktualizuje a doplňuje předchozí rozvojový plán, který se zaměřoval především na růst vzdělanosti a společenský život v návaznosti na růst infrastruktury obce. Nový plán schválilo Zastupitelstvo na svém posledním zasedání.

„Předpokladem úspěšného rozvoje obce je stanovení strategických cílů a priorit, které následně pomáhají v realizaci plánovaných aktivit a jejich efektivnímu řízení. Pokud tomu tak není je budoucnost obce velmi nejistá.“ okomentoval schválený dokument starosta obce Jan Helikar

K hlavním záměrům stávajícího období patří dokončení Vzdělávacího centra Floriánek, které bude zahrnovat novou knihovnu se studovnou, koncertní sál, prostory pro Základní uměleckou školu včetně místa pro výstavní expozici, vybudování sportovně společenského areálu na Sokolském hřišti stejně jako sportovního areálu na místě tréninkového fotbalového hřiště. Z důvodu klimatických změn se pozornost zaměří i na péči a ochranu krajiny. Cílem je vytvoření takových podmínek života v obci, které budou srovnatelné s okolními městy a obyvatelé Vranovic nebudou nuceni cestovat za vzděláním, zábavou či sportem do okolních měst a obcí.

Cele znění Strategického plánu rozvoje najdete  

Kvapilová Dana