E-knihy

e-knihy

Obecní knihovna nabízí čtenářům si v rámci své roční čtenářské registrace stáhnout také elektronické knihy.

V nabídce je přes 9 000 titulů e-knih, které si čtenář může z pohodlí svého domova kdykoliv vypůjčit. Kniha se půjčí přes on-line katalog knihovny, a obratem zobrazí v knihovničce aplikace eReading s viditelně označeným termínem vrácení.

E-výpůjčka je omezena na 31 dní a čtenář může mít až 3 zapůjčené e-knihy současně, 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

Jak se zapojit do e-Výpůjček:

  1. Zaregistrujte se v knihovně.
  2. Zaregistrujte se na stránkách www.palmknihy.cz (se stejnou emailovou adresou, která je uvedena v čtenářském kontě katalogu knihovny). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
  3. Stáhněte si aplikaci eReading do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu:

  1. Přihlaste se do on-line katalogu Vaší knihovny: Tritius-eReading
  2. U vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se Vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu Vám dorazí oznámení o uskutečněné e-Výpůjčce.

Jak otevřít e-knihu:

  1. Otevřete aplikaci eReading. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
  2. V horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu www.palmknihy.cz.
  3. Kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce „Online“ do „Místní“. Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.