Velbloudí dostihy

Velbloudí dostihy
Počet hráčů: 2–6
Věk: 8+
Obsah: 1 herní plán, 5 velbloudů, 5 kostek, 40 karet, 28 destiček, 20 bankovek, 50 mincí, 4 části pyramidy, 3 gumičky, 1 žeton

Popis:
Připravit, ke startu, pozor, teď! Největší velbloudí dostihy uprostřed Sahary právě odstartovaly a vy máte jedinečnou možnost vydělat pořádný balík peněz. Stačí si jen vsadit na toho správného „koně“! Ale nebude to tak snadné, sázkařů lačných po výhře je na dostizích spousta. Velbloudi se předhánějí a do poslední chvíle není jisté, který z nich protne cílovou pásku jako první. K úspěchu budete potřebovat správný odhad, včasné rozhodování a samozřejmě i trochu štěstí.
Barevní velbloudi se po trati pohybují pomocí stejnobarevných kostek, ale věc komplikuje to, že dopředu nevíte, kdy se který pohne. Navíc, pokud skončí na stejném poli s jiným velbloudem, vleze si mu na hrb. Když vyrazí spodní velbloud, veze s sebou i nechtěné pasažéry. Pořadí se tedy v každém kole může výrazně změnit. Velbloudí dostihy jsou typickou rodinnou hrou, ale užijí si ji i náročnější hráči, když si budou chtít zahrát něco oddechového.