Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2016 > Ve Vranovicích se rozzářil vánoční strom. Začal advent

Ve Vranovicích se rozzářil vánoční strom. Začal advent

DSC 0561w

Vánoční program, koledy, vůně svařeného vína a medoviny, ale také tradiční jarmark přilákaly stovky lidí o první adventní neděli 27. listopadu do centra obce, aby si společně připomněly začátek adventního období a čas příprav a očekávání vánočních dnů. Děti, jejich rodiče i další dospělí, včetně obyvatel Domu pro seniory, které doprovodily jejich ošetřovatelky, zaplnili prostranství před kostelem před druhou hodinou odpolední.

Vánoční program si pečlivě připravily děti z mateřské školy a základní školy spolu se svými učitelkami. Radost z vystoupení se přenášela z dětí na rodiče i ostatní diváky. A objevily se i slzičky dojetí. V podání starších dětí zazněly české i anglické koledy a působivé vystoupení si připravily děti z 2. třídy v kostele se svícemi.

Potom už k nebi vystoupaly tři stovky barevných balonků s přáními Ježíškovi. Klidné prožití adventního období a šťastné Vánoce popřáli všem přítomným starosta obce Ing. Jan Helikar a vranovický duchovní správce P. Jaroslav Sojka a po společném odpočítávání se konečně rozzářil vánoční strom. Podvečerní program pak zakončila magická ohňová show. (hor)

dsc_0460w dsc_0479w dsc_0510w dsc_0561w dsc_0569w dsc_0583w
Foto: Josef Horníček

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Rozsviceni_vanocniho_stromu_27.11.2016/