Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Vánoční stromek se rozzářil o první adventní neděli

Vánoční stromek se rozzářil o první adventní neděli

DSC 0835 orez3 3 www

Stovky dětí i dospělých přišly o první adventní neděli 29. listopadu ke kostelu na adventní jarmark spojený s rozsvícením vánočního stromu. Akci uspořádala obec ve spolupráci s mateřskou a základní školou.

Již dopoledne rozbalili své stánky, převážně s vánočním a dárkovým zbožím a občerstvením, prodejci ze širokého okolí. Atmosféru blížících se Vánoc pomáhaly navodit vůně svařeného vína či medoviny, stejně tak jako koledy a vystoupení žáků z místní mateřské a základní školy.

Návštěvníci mohli také zavítat do základní školy, kde žáci spolu s učiteli připravili ruční dílničky. Zájemci si tam mohli prohlédnout, vyrobit a odnést některý z vánočních dárků. Děti z mateřské a základní školy si připravily program, který sklidil velký ohlas. Diváci se mohli třeba na chvíli ocitnout v mrazivém Grónsku a setkat se s Eskymáky i ledními medvědy, nebo se potěšit hraním a zpěvem ostatních malých i velkých účinkujících. Poté se k nebi vznesly dvě stovky barevných nafukovacích balónků, aby doručily Ježíškovi přání nejen od dětí, ale i od mnoha dospělých. Společným odpočítáváním pak starosta obce Jan Helikar spolu s duchovním správcem otcem Grzegorzem Zychem rozsvítili vánoční strom a betlém a odstartovali tak adventní čas. Podvečerní program pak vyvrcholil působivou ohňovou show, která vtiskla večeru tajemný nádech dalekého Orientu a navodila kouzlo blížících se vánočních svátků, na které se těší především ti nejmenší.

Text a foto: Josef Horníček

 DSC_0706w DSC_0777w DSC_0835w DSC_0858w DSC_0892w

Více fotografií naleznete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Rozsviceni_vanocniho_stromu