Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > V orientaci cyklistům pomohou nové infopanely

V orientaci cyklistům pomohou nové infopanely

infopanely kla 4

Naše obec se nachází na křižovatce několika významných národních a mezinárodních cyklistických tras a cyklokoridorů jihomoravského kraje. Ročně tudy projedou tisíce cyklistů. Ve Vranovicích jim nyní v orientaci pomohou nové infopanely.

Ty obsahují mapu s vyznačenými cyklistickými trasami, podle které se mohou rozhodnout kudy se vydat dál. Na každé mapě je vyznačeno místo, kde se právě nachází.

Některá zastavení doplní také vybavení pro pohodlné odstavení kol při odpočinku cyklistů.

Hlavním cílem je směrovat cyklisty na úseky cyklotras, které vedou mimo silnice I. a II. třídy a zvýšit jejich orientaci v naší obci. K tomuto účelu je na infopanelu umístěna také podrobnější mapka Vranovic s ukazatelem k místnímu infocentru, kde získají potřebné informace z oblasti turistického ruchu a mohou využít nabízených turistických služeb. Zastávku zde si mohou zpříjemnit posezením a ochutnávkou vína od místních vinařů.

Na pořízení informačních panelů a drobného mobiliáře pro odstavení kol přispěl Jihomoravský kraj finanční dotací ve výši 77.000 Kč.

Kde můžete infopanely vidět?

Infopanelů je celkem pět. Tři jsou umístěny na cyklostezce EuroVelo9 –  z toho jeden v úseku Vranovice-Ivaň, na místě, kde se střetává cyklostezka EuroVelo9 a cyklostezka Brno-Vídeň, a to před mostem na ulici Pouzdřanská, další dva jsou umístěny podél tratě na úseku Vranovice – Přísnotice. Jeden informační panel je umístěný naproti hřbitovu na ulici Přibická a nechybí ani informační panel na ulici Lipová před zahradnictvím Rea.

Text a foto: Petra Klabusayová

infopanely_kla (4)

infopanely_kla (3)