Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > V obci bude fungovat nová půjčovna kol

V obci bude fungovat nová půjčovna kol

cd bike

Ve Vranovicích se střetává hned několik významných cyklistických stezek a cyklokoridorů a obec se tak stává strategickým místem pro zájemce o cykloturistiku. To je také jeden z důvodů, proč obec tolik usiluje o možnost půjčování kol. Proto se v letošním roce obec zapojila do projektu ČD bike, který funguje napříč celou Českou republikou již několik let a zahájila vzájemnou spolupráci. V rámci tohoto projektu v obci vznikne nová půjčovna kol.

Pro poznání přírodních krás, památek a okolí Jižní Moravy přináší půjčovny kol nové možnosti pro ty, kteří k nám přijíždí nejen za poznáním, ale i třeba na dovolenou nebo za vínem. Zájemci o tuto službu se mohou rozhodnout ze dne na den, stačí si jen naplánovat trasu, dojet vlakem do některé ze stanic, kde je půjčovna k dispozici, a dál se vydat dle vlastního cíle.

Kdy a kde nová půjčovna vznikne?

V současné době je projekt ve fázi dokončování, vše by mělo začít fungovat již od května ve vyhrazených prostorách místního nádraží ČD.

Jak bude půjčovna fungovat?

Připraveno k zapůjčení bude celkem 11 kol, a to 7 pánských, 2 dámská a 2 dětská kola včetně příslušenství (přilby, servisní balíček, atp.). Vypůjčit si bude možné i sedačku pro dítě.

Kolo můžete vrátit do stanice Vranovice, nebo na jakékoliv jiné místo dle rozpisu stanic s možností vrácení kola. Můžete tak ujet desítky kilometrů po naší vlasti, aniž byste museli myslet na to, že se podobnou trasou budete muset vrátit zpět.

Pro vrácení kola lze využít také  vlakovou dopravu zdarma. Během svého výletu si bezplatně můžete uschovat kolo i v některé z úschoven ČD a vydat se na část výletu pěšky.

Kontakt na půjčovnu

Pokud plánujete rodinný nebo hromadný cyklovýlet a chcete si být jisti, že v půjčovně bude dostatečný počet kol nebo si kolo raději zarezervovat dopředu, kontaktujte pracovníka půjčovny Vranovice na tel. č.: 725 885 932

Provozní doba

Vranovice:
po –pá  7:00 –17:30
so           7:00–15:00
ne          10:15–18:00

Jak si kolo vypůjčit?

 • předložit dva své osobní průkazy (např. občanský průkaz, řidičský průkaz, pas apod.) pro sepsání nájemní smlouvy
 • podepsat nájemní smlouvu
 • složit zálohu za vypůjčené kolo, nutno zaplatit v hotovosti (záloha je vrácena i při vrácení kola v jiné stanici, kde lze vypůjčené kolo vrátit)
 • zaplatit půjčovné a vyrazit na výlet …

Výhody projektu

 • žádné starosti s přepravou kola na místo výletu
 • dostupné ceny půjčovného
 • uložení kol v úschovnách ČD zdarma
 • zajímavá kombinace cestování vlakem a cyklistiky
 • kvalitní trekingová kola odpovídající předpisům
 • bezplatná přeprava kol na vybraných tratích
 • možnost vrácení kol i v jiné půjčovně ČD

Petra Klabusayová

Další informace

Ceník půjčovného ZDE
Více o projektu ČDBike ZDE

Pro více informací klikněte na

níže