Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > V centru obce vzniká „Zóna 30“

V centru obce vzniká „Zóna 30“

Zona30

Již asi třetí týden probíhají práce na projektu „Zóna 30“ na úpravu provozu na komunikacích, který pozmění tvář centra obce v prostoru lokalit Náměstíčko, U Floriánka a ulice Obchodní. Přísná pravidla provozu a rychlostní režim zvýší nejen bezpečnost v centru obce, ale sníží se tím také hlučnost a prašnost.

Cílem projektu za zhruba 2 miliony korun je vytvořit novou úpravu provozu na místních komunikacích v centru obce a zvýšit tak bezpečnost chodců i cyklistů, kteří se ve větší míře pohybují právě v těchto místech. Plány na další rozvoj obce předpokládají vybudovat v této lokalitě také vzdělávací centrum, což opět zvýší počet pohybujících se osob. Před vjezdem do zóny budou ze všech stran vybudovány celkem čtyři zpomalovací prahy, které sníží rychlost a usměrní jízdu projíždějících vozidel. Bude zde umístěno nové dopravní značení a vzniknou tu postranní parkovací místa pro auta. Nezapomíná se ani na cyklisty, pro které bude vytvořen zvláštní jízdní pruh. Práce na úpravu komunikací v centru obce by měly být hotovy do začátku letních prázdnin.

V současné době práce na Náměstíčku vrcholí. Před rodinnými domy vznikají nové chodníky se zámkovou dlažbou a začíná se s pracemi na chodníku v ulici U Floriánka. Nové chodníky budou také spojovat Náměstíčko s ulicemi na pouzdřanské silnici směrem k železničnímu viaduktu. Snahou vedení obce je propojit střed obce s lokalitami za železniční tratí a s novou výstavbou U Hlinku.
Text a foto: Josef Horníček

DSC_0559w
V sovislosti se „Zónou 30“ dostane Náměstíčko novou tvář
DSC_0537w
V současné době se na Náměstíčku dokončuje dláždění chodníků
DSC_0549w
Výstavba „Zóny 30“  U Floriánka začíná vybudováním chodníku