Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Tříkráloví koledníci vybrali přes 45 tisíc korun

Tříkráloví koledníci vybrali přes 45 tisíc korun

1294130821

(Text: Michal Rapco, foto: Jaroslav Korčák)

Letošní ročník Tříkrálové sbírky ve Vranovicích vynesl celkem 45 610 korun, což je druhá nejvyšší vybraná částka, která za rekordem z roku 2010 zaostala jen o přibližně 1300 korun. Dalším velkým úspěchem letošní sbírky byl celkový počet koledníků – zúčastnilo se celkem 44 lidí ve 12 skupinkách.

Chtěl bych tímto poděkovat všem přímo zúčastněným, jakož i těm, jejichž práce není až tak vidět, tedy panu farářovi za poskytnutí útočiště v kostele, paní ředitelce Pokorné a jejímu pedagogickému sboru za pomoc se sháněním koledníků a také zaměstnancům obecního úřadu. Zapomenout ovšem nemohu ani na rodiče koledníků, kteří mnohým z nich připravili opravdu velmi pěkné a povedené královské oblečení.

Mnoho z vás si letos jistě všimlo, že ne všichni vedoucí skupinek jsou z Vranovic. Bohužel se mi dlouhodobě nedaří zajistit dostatek místních starších alespoň patnácti let, kteří by měli na sbírku čas a kterým bych svěřil něco takto důležitého. Proto se například letos stalo, že pět z dvanácti vedoucích skupinek byli přespolní. Na druhou stranu to ale o to víc ukazuje jejich snahu pomoci ostatním, když kvůli tomu neváhají přijet z menší či větší dálky. I díky nim se podařilo uspořádat takto úspěšnou sbírku.

Závěrem bych ještě rád poděkoval také vám všem, občanům Vranovic, bez jejichž příspěvků na sbírku by samozřejmě nebylo možno dosáhnout takto výborného výsledku. Podle zásady "co se v oblasti vybere, to tam i zůstane", budou peníze použity například na provoz Hospicu sv. Josefa v Rajhradě nebo na rekostrukci domu sv. Agáty v Břeclavi pro matky s dětmi v nouzi.