Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2013 > Stavba přestupního terminálu dokončena

Stavba přestupního terminálu dokončena

presupni terminal

(Text a foto: Petra Holásková)

V těchto dnech byla ve Vranovicích dokončena výstavba nového přestupního terminálu, jejíž realizace začala 3.dubna 2013. Modernizace kolem vranovického nádraží tak trvala celkem tři měsíce a je výsledkem projektu, který vznikl již před třemi lety a reagoval tak na zrušení osobní železniční přepravy ve směru Vranovice-Pohořelice. Lidé z okolních obcí, kteří dojíždí za prací či studiem vlakem, se tak k nádraží dostanou pouze vlastním dopravním prostředkem nebo autobusem.

Veškeré stavební úpravy, proběhly pod vedením firmy STRABAG. Cestujícím mají přinést větší komfort a zvýšit bezpečnost při přesunech mezi silniční a železniční dopravou.

Celkové náklady činily 4,8 milionů korun, přičemž 85% z této částky obec pokryla přidělenou dotací z ROP JV z EU, zbývající část uhradila sama. Projektovou dokumentaci ve výši 700 000 Kč financoval Jihomoravský kraj.

Nově je vybudováno 60 parkovacích míst pro osobní vozidla, 4 parkovací místa pro tělesně postižené, parkování pro autobusy, nechybí ani úprava autobusových zastávek, chodníků, autobusová točna, a jiné. Okolí nádraží je monitorováno kamerovým systémem, který má přispět ke zvýšení bezpečnosti na tomto frekventovaném místě.

Na fotografie z průběhu stavby se můžete podívat zde.

ropjveubar-cz

symbolika_logo_2010