Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Starosta Vranovic se zařadil mezi finalisty soutěže “Nejlepší starosta 2010-2014″

Starosta Vranovic se zařadil mezi finalisty soutěže “Nejlepší starosta 2010-2014″

83f1d240 a634 4d4c 895e 17c51c2e05dd

Svaz měst a obcí ocenil nejlepší starosty let 2010-2014. Mezi finalisty v soutěži nechyběl ani starosta Vranovic Ing. Jan Helikar, který včera na Pražském hradě převzal ocenění za nominaci v této soutěži.

„Ocenění si velice vážím. Ocenění však patří všem, kteří se poslední čtyři roky podíleli na vedení obce, především místostarostovi, všem radním i zastupitelům.

Porota tak ocenila práci, která je za současným vedením obce vidět:
–  zavedení sociálních služeb pro seniory a zejména Dům pro seniory s moderní jídelnou pro stravování žáků a seniorů, s prostory pro klubovou činnost,
–  vysázených více než 150 kusů stromů, více než tři tisíce keřů, revitalizace parku a další úpravy zeleně,
–  stabilizace vedení Základní a Mateřské školy Vranovice a zvýšení kapacity MŠ o 2 třídy,
–  opravy chodníků a komunikací.

Za to vše a za mnoho další mravenčí práce, patří získané ocenění všem, kteří se o to zasloužili.“ hodnotil práci současného vedení obce Jan Helikar.

oceneni_starosta

Soutěž „Nejlepší starosta/primátor 2010-2014“ uspořádal pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana poprvé v historii Svaz měst a obcí ČR. Hlavním cílem bylo vybrat starosty a primátory, kteří se v letech 2010-2014 nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, podmínky pro podnikání či informovanost občanů, a přispěli tak ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky.

Do soutěže  bylo nominováno na tři sta lidí. Ve dvou kolech je hodnotila odborná porota tvořená ze zástupců státní správy, akademické sféry i soukromého sektoru. Posuzovala jejich osobní přínos pro město či obec, přístup k funkci starosty či primátora a rovněž výsledky jejich činnosti.

Více informaci k soutěži naleznete na www.smocr.cz

-kla-