Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2012 > Sokolské odpoledne bylo předpremiérou sletu

Sokolské odpoledne bylo předpremiérou sletu

sokolske odpol

(Text: Dagmar Humpolíková, Foto: Marta Goliášová)
Místo nedělního poobědového šlofíka si dali zdatní Sokoli dostaveníčko ve sportovní hale. Důvodem bylo Sokolské sportovní odpoledne, které se uskutečnilo v neděli 10. 6. 2012. Na sto třicet diváků sledovalo od tří hodin odpoledne taneční a sportovní výkony cvičenců a cvičenek. Ti jim předvedli skladby s nimiž se na začátku července zúčastní XV. všesokolského sletu v Praze.
Vystoupení zahájili rodiče s dětmi cvičením na skladbu Ať žijí duchové. Celkem osmadvacet cvičenců vedly trenérky Alena Nohelová, JanaHanušová a Jitka Klimešová.
Starší žáci a žákyně vystoupili s choreografií na skladbu Dávej, ber. Osm dívek a čtyři chlapce trénovala Marta Goliášová.
V pořadí třetí a poslední vystoupení patřilo devíti dorostenkám a mladším ženám. S těmi Jana Hladká nacvičila sestavu na píseň Nebe nad hlavou.

Program zpestřila vystoupení taneční skupiny Crazy Girls Miroslavy Čápové, Vranovická chasa s předvedením společenských tanců a country soubor Vranovický čtyřlístek, jehož vedoucí je Zdeňka Zlámalová.

Všesokolský slet v Praze se uskuteční ve dnech 5. a 6. července 2012 na stadiónu Synot tip Arena Praha. "Naše výpravaodjede do Prahy již v sobotu 30. 6. 2012 v odpoledních hodinách , o celkovém počtu 24 účastníků. Zúčastníme se tradičního sletového průvodu Prahou, který začíná v neděli 1. 7. 2012 v 10 hod na Václavském náměstí," uvedla Marta Goliášová. Podle ní však do Prahy odjedou jen dorostenky a mladší ženy a starší žáci a žákyně. Důvodem neúčasti malých dět s maminkami je velká náročnost na cestování a přesuny z ubytoven stadion v Edenu.

Rodiče s dětmi

Starší žáci a žákyně

Dívky a mladší ženy