Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Školákům začal nový školní rok. Po čtyřech letech opět dvě třídy prvňáčků

Školákům začal nový školní rok. Po čtyřech letech opět dvě třídy prvňáčků

DSC 0672w

Prázdniny skončily a zbyly na ně jen vzpomínky, školákům začal nový školní rok 2015/16.

Největší očekávání a zvědavost však byla vidět první školní den v očích těch, kteří usedají do školních lavic poprvé. V tento slavnostní a výjimečný den je přišli do školy doprovodit rodiče a příbuzní a těžko hádat, kdo byl nervóznější. Už brzy před osmou hodinou ranní postávaly hloučky nedočkavých prvňáčků i s rodiči před budovou základní školy a školní družiny U Floriánka a všichni netrpělivě čekali, až se poprvé otevřou dveře školy. S úderem osmé hodiny se objevili ve dveřích dva králové, kteří se přivítali s nastávajícími prvňáky i s jejich rodiči. Po rozdělení do dvou královských skupin – budoucích tříd – a po splnění drobných úkolů si králové odvedli děti do svého školního království. Tam už je přivítaly paní učitelky Petra Stejskalová (1.A) a Irena Machová (1.B) s asistentkami. Žáky prvních tříd přišli přívítat také ředitelka Základní školy a mateřské školy ve Vranovicích Hana Pokorná se starostou obce Janem Helikarem.

„V tomto školním roce po dlouhé době po čtyřech letech otevíráme opět dvě třídy prvňáků. Celkem máme třicet devět žáků prvních tříd,“ pochlubila se ředitelka základní a mateřské školy. Společně se starostou obce pak krátce pozdravili nové žáky základní školy a popřáli jim, aby se jim ve škole líbilo a hlavně, aby se jim ve škole dařilo.

V novém školním roce usedne do školních lavic základní školy celkem 250 žáků z Vranovic i okolí a dalších 86 dětí bude navštěvovat mateřskou školu. Přejeme všem žákům základní školy i mateřské školy úspěšný start v novém školní roce.
Text a foto: Josef Horníček

DSC_0665wDSC_0670wDSC_0672wDSC_0684wDSC_0692wDSC_0701www

Více fotografií naleznete na http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Prvni_skolni_den/