Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2014 > Škola se zapojila do systému Dobrý anděl

Škola se zapojila do systému Dobrý anděl

skola 2014 – kopie

Letos poprvé se ZŠ Vranovice zapojila do podpory vážně nemocných dětí z projektu Dobrý anděl. Škola tak stanula po boku známých osobností, herců, zpěváků, moderátorů, vědců, ale i těch pro nás zcela neznámých dárců, kteří se na finančních příspěvcích pro rodiny s dětmi podílejí.

Jak lze vyčíst z webových stránek Dobrého anděla, systém se stará o to, aby se navýšil měsíční příjem rodin s dětmi, které přivedla těžká nemoc do finanční tísně, v průměru o 20 %. U všech typů onemocnění platí podmínky, že pacient je léčen ve zdravotnickém zařízení na území ČR, rodina má alespoň jedno nezaopatřené dítě a rodina se vlivem onemocnění ocitla ve finanční tísni. Příjemce finanční pomoci vyhledává společně s odbornými lékaři a sociálními sestrami v nemocnicích. Závěrečný výběr příjemců provádí pouze lékař. Finanční pomoc rodiny s dětmi dostávají již měsíc poté, co doručí vyplněnou žádost potvrzenou lékařem.

Děti, kterým chceme pomoci, trpí různými typy onkologických onemocnění, cystickou fibrózou, svalovou dystrofií, nemocí motýlích křídel nebo závažnými metabolickými poruchami. Jedná se tedy o nejtěžší formy onemocnění, které děti vyřazují z běžného života na dlouhou dobu nebo i na celý život.

Jelikož škola získala svůj Andělský účet, může přesně sledovat, komu příspěvek pomohl. Samozřejmě, že se s vámi o tyto poznatky podělí.

S nadačním fondem Dobrého anděla jsme se dohodli, že škola bude přispívat pouze jednou za rok. S radostí musím konstatovat, že se ve škole našlo spousta dobrých andělů, spousta dětí, rodičů, učitelů, zaměstnanců školy, kteří se malými i většími částkami podíleli na podpoře. Celkově se tak vybralo 13 314,-Kč.

Za všechny, kteří jsme sbírku iniciovali, všem podporovatelům moc děkuji a slibuji, že vás o tom, jak bylo s penězi naloženo, budeme informovat.

Mgr. Hana Pokorná, ŘŠ