Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2015 > Škola končí, začínají prázdniny

Škola končí, začínají prázdniny

DSC 0614w

Školní rok nezadržitelně dospěl ke svému konci. Žáci základní školy dostali svá vysvědčení a všichni, malí i velcí, se už těší na prázdniny a dny nadcházejícího volna. Pro předškoláky i absolventy devátých tříd to byl školní rok, který uzavřel jednu etapu jejich života a otevírá před nimi etapu novou, náročnější.

Ve čtvrtek 25. června se nejprve rozloučili s mateřskou školou a jejich učitelkami předškoláci. Společně s rodiči a dalšími rodinnými příslušníky se sešli v mateřské školce na malé slavnosti rozloučení s předškoláky. Po slavnostní přísaze panu králi, že budou pilnými školáky, kteří budou poslouchat paní učitelku či pana učitele a školníka a že vždy snědí celou svačinku, král pasoval předškoláky na školáky. Pro rodiče a přítomné si děti připravily krátký program a po společné písničce pro ně paní učitelky a pracovnice ze školní jídelny Scolarest, s.r.o. přichystaly překvapení v podobě malého občerstvení.

Také ve velké obřadní síni obecního úřadu se ve stejný den sešli rodiče a příbuzní žáků deváté třídy, kteří letos ukončili školní docházku ve Vranovicích. Vtipným podáním vzpomněli deváťáci na své nezapomenutelné chvíle na základní škole, spolužáky i učitele. Pak už jen slova poděkování a sem tam i slza dojetí v očích přítomných. Po prázdninách absolventi nastoupí k dalšímu studiu a na léta strávená na základní škole zůstanou už jen vzpomínky.

Přejeme všem dětem krásné prázdniny plné slunce a her a absolventům mateřské i základní školy, ať se jim jejich nový start po prázdninách vydaří!
Text a foto: Josef Horníček

 DSC_0610w
Slavnostní přísaha školaček

DSC_0596w
Král pasoval každého na školáka a školačku

DSC_0614w
Hurá! Teď prázdniny a potom jako školáci poprvé do školy
DSC_0657w
Ředitelka základní školy Mgr. Hana Pokorná předala každému absolventovi
pamětní list
DSC_0695w
Absolventi 9. třídy ZŠ ve Vranovicích

Více fotografií z loučení deváťáků najdete zde: http://obecvranovice.rajce.idnes.cz/Louceni_devataku