Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2010 > Skauti vyčistili okolí silnic od černých skládek

Skauti vyčistili okolí silnic od černých skládek

(Text a foto: Lenka Hrabalová)
Padesát šest pytlů odpadu, jeden monitor, matrace a dvě pneumatiky. Toto bohatství jsme sesbírali podél cest na trase Hustopeče – Vranovice přes Starovice a Uherčice. S účastníky akce jsme si udělali malou statistiku nejčastějších odpadků podél silnic: PET láhve, krabičky od cigaret, kelímky od kávy. Řidičům v autě krabička od dokouřených cigaret nebo láhve od vypitého pití dělají velký nepořádek, takže se jich musí okamžitě zbavit – pochopitelně.
Hustopečský oddíl se potýkal se zajímavou lokalitou před Uherčicemi, kterou se mu nepodařilo zcela zlikvidovat. Některá zodpovědná maminka zvolila toto místo pro uložení plenek svého robátka. S nápadem využít toto místo nebyla jediná. Jiní jej zase využili pro uložení pneumatik či obnošeného šatstva. Skauti z Vranovic zase obdivovali nález v podobě batůžků a kabelek s osobními doklady či poetickou kompozici v podobě monitoru na vrbě. Obdivovat tyto nálezy jsme nemohli celý den a tak nás na závěru akce čekalo opékání špekáčků a to děti bavilo asi nejvíce – zvláštní.
Pokud si pro příště tito odpadoví architekti krajiny rozmyslí svá díla a radši navštíví sběrný dvůr, uděláme se skauty jiný program a půjdeme třeba někam na výlet.