Obec Vranovice > Archív aktualit > Archiv 2019 > Sběrný dvůr rozšiřuje své služby. Od ledna bude likvidovat i oleje a tuky

Sběrný dvůr rozšiřuje své služby. Od ledna bude likvidovat i oleje a tuky

Vranovice breclav znak

Od nového roku bude možné třídit zbytkové jedlé tuky a oleje z domácností do speciálních kontejnerů umístěných ve sběrném dvoře. Kontejnery s kulatým otvorem uprostřed víka budou umístěny na sběrný dvůr již během vánočních svátků. Naplněné PET láhve s vychladlým olejem tak budou moci občané začít odnášet do kontejnerů ve sběrném dvoře již po Vánocích. K jejich svozu bude docházet jedenkrát v měsíci.

Mastný odpad představuje zátěž nejen pro životní prostředí, ale i pro kanalizace a čistírny odpadních vod, které zanáší a ucpává tím, že se nerozpouští a nabaluje na sebe další nečistoty.

„To, že se oleje začnou třídit a nebudou se vylévat do kanalizace přispěje nejen k ochraně životního prostředí, ale také k ochraně kanalizační sítě, kde obec navíc ušetří náklady na její čištění a opravy.“ uvedl starosta Jan Helikar k připravované iniciativě. „Aktivnímu třídění odpadu se Vranovice věnují od roku 2015. Likvidace olejů a tuků je jen dalším stupněm v ochraně prostředí, ve kterém žijeme:“

Od září letošního roku je sběrný dvůr přesunut na ulici Pouzdřanskou, za prodejnu zahrádkářských potřeb. Doposud jste zde mohli ukládat pouze velkoobjemový odpad, železo a hliník. Nově se nabídka rozšiřuje i o potravinářské oleje. V období vánočních svátků bude sběrný dvůr otevřen v tyto dny.

V pondělí 23. 12. od 16 do 18 hodin, v sobotu 28. 12. v době od 9 do 11 hodin, 30. 12. od 16 do 18 hodin. V ostatní dny během vánočních svátků bude sběrný dvůr uzavřen.