Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Rybářské závody zlákaly velké i malé

Rybářské závody zlákaly velké i malé

(Text a foto: Dagmar Humpolíková)
Vyklouznout z pod peřiny v půl šesté ráno v panujícím víkendovém horku nedělalo potíže ani malým dětem. Zlákala je účast na rybářských závodech a představa romantického posezení u vody ve stínu stromů. A také atraktivní ceny pro vítěze, mezi nimiž nechyběla ani velkoplošná televize.
Celkem na devadesát dětí z v doprovodu dospělých obsadilo v neděli 5. června 2011 rybářská místa podél břehů lovného rybníku Stříbrňák. Úlovky byly tentokrát vzácností, rybám se na háčky příliš nechtělo. Malí rybáři ale měli radost i z dvanácticentimetrových línů, pro mnohé z nich totiž znamenali vůbec první úlovek v životě.
Tatínci využívali pohostinnosti organizátorů, kterými byli členové místní organizace Moravského rybářského svazu. Vůni grilovaných pstruhů a makrel, jež se nesla nad vodní hladinou až do nejzapadlejších koutů rybníka, odolal málokdo.
Rybářským závodům pro děti předcházela i soutěž pro dospělé, ta se konala v sobotu. Zúčastnilo se jí více než sto vyznavačů rybaření. V obou závodech nakonec vypálili rybník všem soutěžícím otec a syn Venkovi z Přibic, oba Zdeňkové. Tatínkovi se na návnadu chytilo pět kaprů a syn jej následoval čtyřmi kapry a jedním karasem, tím si zajistili v obou dnech vítězství.

Vítězné pořadí:

Dospělí:

1. Zdeněk Venka Přibice     5 kaprů
2. Roman Kunz Vranovice
3. Martin Reim Židlochovice

Děti:

1. Zdeněk Venka junior Přibice 4 kapři 1 karas
2. Marek Vetr Vranovice
3. Ondra Soukal Přibice