Obec Vranovice > Archív aktualit > Archív 2011 > Recitátorky ZŠ zabodovaly v oblastní soutěži

Recitátorky ZŠ zabodovaly v oblastní soutěži

(Text a foto: Eva Hnízdová)
Opět po roce se sešli žáci 1. stupně ZŠ na recitační soutěži. Nejprve proběhla třídní kola a tři nejlepší recitátoři z každé třídy soutěžili ve školním kole, které se uskutečnilo 9. února. Všechny děti se připravily na recitaci básniček velmi poctivě a porota měla těžký úkol – koho zvolit za vítěze.
V 1. kategorii (1. třída) zvítězila Lucie Soukopová, druhé místo obsadil Michal Mazuch, třetí byla Zuzana Veselá.
Ve 2. kategorii (2., 3. třída) se stala vítězkou Eliška Kadlíčková, druhé místo obsadila Anna Pezlarová a na třetím místě skončila Anna Richterová.
3. kategorii (4., 5. třída) vyhrála Veronika Hochmanová, druhé místo obsadil Jan Kodýtek a třetí místo patřilo Jiřímu Mazuchovi.
17. února jeli nejlepší recitátoři z každé třídy bojovat o co nejlepší umístění na oblastní kolo do Pohořelic. V konkurenci 23 recitátorů ze 6 škol regionu si naši žáci vedli dobře. Vybojovali dvě třetí místa. V nejstarší kategorii získala „bronz“ Veronika Hochmanová za 4.třídy. Naše nejmladší soutěžící Lucie Soukopová získala třetí místo mezi prvňáčky.
Všem účastníkům recitační soutěže náleží pochvala za pěkné výkony v oblasti poezie a vítězům taktéž poděkování za vzornou reprezentaci školy.

3.kategorie – zleva: Jan Kodýtek, Eliška Rapcová, Viola Richterová, Jiří Mazuch, Veronika Hochmanová, Sabina Kozlová.